חזרה לעמוד הפתיחה של מדור זה כתבות ומאמרים
הקטן טקסט הגדל טקסט טקסט רגיל
חזרה לעמוד הפתיחה של מדור זה לווינים אחרים

XTAR-EUR

XTAR הוא הלווין המסחרי הראשון בעולם הפועל בתחום X-band שוגר ב 12 בפברואר 2005 מאתר השיגורים בקוּר שבגוינה הצרפתית באמצעות טיל מדגם Ariane 5 ECA . XTAR הוא פרוייקט משותף של Loral Space & Communications ו HISDESAT.

הלווין נועד לספק תקשורת בתחום X-band cלצרכים ממשלתיים עבור ארצות הברית ומדינות ידידות אחרות וכן לצרכים צבאיים. הכיסוי של XTAR-EUR משתרע על פני שטח גיאוגרפי נרחב ממזרח ברזיל והאוקינוס האטלנטי ,דרך אירופה, אפריקה והמזרח התיכון ועד סינגפור במזרח והוא מספק שירותים חיוניים ב X-band בשעה שלווינים צבאיים אחרים הפועלים בתחום זה כבר נמצאים במלוא יכולת הניצול של מערכות השידור שלהם ב X-band "

הלווין ניצב ב 29 מעלות מזרח והוא נכנס לפעילות שוטפת בחודש אפריל 2005.

משרד ההגנה הספרדי הוא הלקוח הראשון של XTAR' והוא חכר 238 MHz בתחום X -band . זאת, עד שהלווין הצבאי הספרדי SPAINSAT, ששוגר ברבע הראשון של 2006 ייכנס לפעילות שוטפת. לאחר מכן ישמש XTAR כלווין גיבוי ללווין זה . XTAR תחכור בתמורה גם שמונה משיבים של 72 MHz בתחום X-band ב SPAINSAT, המיועד לצרכי XTAR-LANT. זאת, על מנת לספק מגוון גדול יותר של שירותים ב X-band .

ל XTAR-EUR מערכת מיתוג גדולה ומבחר אלומות הניתנות להזזה על פי צרכים משתנים של הלקוחות . הלווין מתוכנן לעבוד מול מסופים קיימים הפועלים בתחום X-band וגם עם מסופים מהדור המתקדם יותר, הנזקקים לאנטנות בקוטר מופחת של 2.4 מטרים בלבד.

הלווין מבוסס על פלטפורמה מדגם 1300 של Space Systems/Loral ויש לו 12 משיבים רבי עצמה בתחום X-band . תוחלת החיים של הלווין עודמת על 15 שנה .

הלוויין הוא בבעלות XTAR, LLC שהיא חברה חדשה שהוקהמ לספק שירותי תקשורת למרחקים גדולים במיוחד, לוגיסטיקה ותשתית עבור ממשלות ארצות הברית , ספרד ומדינות ידידות אחרות . החברה האי בבעלות משותפת של Loral (56%) ו HISDESAT (44%) . Xמרכז החברה האו ברוקוויל שמדינת מרילנד, ארצות הברית

XTAR- LANT

בסוף חדוש אפריל 2006 הודיעה XTARשלווין ה X-band השני בסדרת XTRA, המכונה XTAR-LANT, נכנס לשירות מלא .

עם הפעלת XTAR-LANT, חברת XTAR מסוגלת להציע שירותי X-band בצפון אמריקה לצרכי יישומים בתחום הבטחון וכן קישוריות חד-שלבית בין צפון אמריקה לאירופה ולמזחר התיכון . בלווין שתי אלומות עם כיסוי גלובלי ועדו שלוש אלומות נקודתיות ניידות .

הלווין ניצב ב 30 מעלות מערב והוא כולל שמונה משיבים רבים עוצמה של 100W בקיטוב סיבובי ימני ושמאלי . . הלווין נבנה על פלטפורמה מדגם 1300 של Space Systems/Loral ויש לו תוחלת חיים של 15 שנה .

שטח הכיסוי של XTAR-LANT משתרע מקולורדו שבארה"ב במערב , וכולל את דרום אמריקה דרך אפריקה ועד למזרח התיכון במזרח . באמצעות קישור ללווין XTAR-EUR הראשון בסדרה , XTAR יכולה להציע היום קישוריות ב X-band בין דנבר, קולורדו וסינגפור . את השידורים בתחום X ניתן לקלוט במסופים עם צלחת של עד 2.4 מטרים בלבד

אלומות XTA - EUR
   
XTAR EUR -אלומה גלובלית
XTAR EUR - אלומה קבועה
XTAR EUR - אלומה ניידת

אלומות XTAR LANT

   
XTAR LANT - אלומה גלובלית
XTAR LANT - אלומה קבועה
XTAR LANT - אלומה ניידת


צפו במפת הכיסוי המשולבת של שני הלווינים
אתר החברה XTAR

© כל הזכויות שמורות * All trademarks are the property of their respective owners