חזרה לעמוד הפתיחה של מדור זה כתבות ומאמרים
הקטן טקסט הגדל טקסט טקסט רגיל
חזרה לעמוד הפתיחה של מדור זה לווינים אחרים

UFO 10

בתחילת שנות התשעים החל חיל הים האמריקאי לשדרג את מערך לוויני התקשורת שלו שפעלו בתחום UHF ultra-high frequency באמצעות לווינים חדשים מתוצרת Hughes Space and Communications Company. סדרת הלווינים החשה מכונה UFO ראשי תבות של Ultra High Frequency Follow On .
הלווינים בנויים על פלטפורמה מדגם HS-601 ותומכים ברשת התקשורת הגלובלי של חיל הים , משתרים את צי הספינות שבלב ים ומתקנים ניידים וקבועים אחרים של הצבא האמריקאי. הלווינים תואמים מסופים קרקעיים וימיים שבשרות פעיל . צי לוויני UHF Follow-On מחליף צי לווינים קודם המוכר בשם FLTSATCOM , Fleet Satellite Communications ואת הלווין Leasat מתוצרת Hughes .

בחודש יולי 1988 זכתה Hughes Space and Communications Company במיכרז של המשרד הממונה על תוכנית החלל, התקשורת והחיישנים לבנית לווינים במחיר קבוע למזמין . על פי התוכנית המקורית, התחייבה החברה לבנות תחילה לווין בודד , עם אופציה לתשעה לווינים נוספים . האופציות להזמנת הלווינים השני והשלישי מומשה בחדוש מאי 1990, זו להזמה של הלווינים הרביעי ,החמישי והשישי מומשה בנובמבר 1990 ואילו זו להזמנת הלווינים הנותרים מומשה בנובמבר 1991 . בחדוש ינואר 1994 הוארך החוזה להזמנה של לווין עשירי . היקף העסקה הכוללת נאמד ב 1.7 מיליארד דולרים ..
.
בחודש מרץ 1996, תמורת תוספת של 150 מליון דולרים עבור שינויים במבנה הלווינים , הזמין חיל הים האמריקאי מטען רב עצמה ומהירות בתחום Ka-band של מערכת שידור גלובלית GBS עבור הלווינים השמיני והתשיעי בסדרה. מערכת זו עשתה מהפיכה בתקשורת על פי דרישות וצרכים תקשורתיים שונים של משדרד ההגנה האמריקאי , החל בהפצת מודיעין וכלה בתוכניות איכות חיים . שירות ה GBS הראשון החל לפעול בשנת 1998 ואילו האחרון נכנס לפעולה בחודש נובמבר 1999.
.
לוויני UFO נתגלו כפלוטפורמה גמישה ביותר עבור ההתפתחות של מערכות תקשורת של משרד ההגנה . כאמור, כולם מבוססים על הפלטורמה מדגם HS-601 , שהוא לווין המיוצב תלת-ציר .הפלטפורמה הוצגה לראשונה בשנת 1987 על מנת לענות על הדרישות של מזמינים שונים למטענים רבים עצמה , מרובי מטענים כמו אלה של תוכנית UFO וכן של לוויני תקשורת ישירים עבור מסופים קטנים מאוד, רשתות תקשורת עסקיות ותקשורת ניידת. .
.
כל לווין מדגם HS-601 > מורכב משני חלקים עקריים .האחד כולל את כל חלקי האלקטרוניקה , מערכת ההנעה והמצברים . חלק המיטען המשוגר כולל את ציוד התקשורת והאנטנות. .
.
לוויני סדרת UFO מציעים נפח תקשורתי מוגדל באמצעות אותו תחום תדרים המנוצל על ידי מערכות קודמות כל לווין כולל 11 מגברים בתחום UHF ו 39 ערוצי UHF עם קיבולת רוחב פס מירבית של 555 kHz . המטען של לוויני UHF מורכב מ 21 ערוצים צרי פס של 5 kHz כל אחד ו 17 ערוצי תמסורת של 25 kHz. לשם השוואה, לוויני הדור הקודם מסדרת n, FLTSATCOM הציעו 22 ערוצים . שבעת הלווינים הראשונים בסדרת UFO כוללים גם תת מערכת בתחום SHF , המאפשר תפקודי פיקוד וטיווח כשהלווין פעיל וכן העלאה מאובטחת של נתונים עבור שירותי Fleet Broadcast עם הורדת נתונים בתחום UHF.
.
החל בלווין הרביעי הוסיף הצי מערכות נוספות הכוללות 11 ערוצים בתחום EHF בחולקו בין אלומה המכסה את כדור הארץ ואלומה נקודתית נוספת ניידת של 5° התואמת את מסופי הקרקע של רשת Milstar . תת המערכת ב EHF מספקת מערכת טלמטריה שאינה ניתנת לשיבושים , פיקוד , שידור וקישוריות תקשורת בתוך הצי , זאת, באמצעות שיטות מתקדמות של עיבוד אותות .
.
 ללווינים האחרונים ( החל בלווין השמיני) יש ארבעה קולטי שמש בכל צד , מה שמביא את מוטת הכנפיים שלהם לאורך של 25 מטרים . הלוחות שמותקנים בסדרת UFO מסוגלים ליצור אנרגיה חשמלית של עד 2,500 ואט ( בלווינים הראשון עד השלישי) , 2,800 ואט ( בלווינים הרביעי עד השביעי והלווין האחד עשר ) ו 3,800 ואט ( בלווינים השמיני עד העשירי). .
.
המשקל המוצע של לוויני הסדרה נע סביב 1,250 ק"ג ( אלה עם מטען UHF) , כ 2,900 ק"ג ( אלה עם מטען ה EHF הנוסף) ו 3,200 ק"ג ( אלה עם מטען GBS ).
.
כל הלווינים שוגרו באמצעות טיל מדגם Atlas מקייפ קנבראל שבלורידה, ארה"ב. טיל מדגם Atlas-2 שיגר את הלווין השמיני בסדרה ואילו את הלווינים התשיעי והעשירי שיגר טיל מדגם and Atlas-2A .

הלווין הקרוב ביותר לאזורנו כעת הוא UFO 10 הממוקם 71.7 מעלות מזרח.  

UFO - 8


מסוף קרקע לקליטת שידורי UHF מלוויני סדרת UFO. מערכת זו ניתנת להקמה ולהפעלה בידי חיל בודד בשטח.
© כל הזכויות שמורות * All trademarks are the property of their respective owners