חזרה לעמוד הפתיחה של מדור זה כתבות ומאמרים
הקטן טקסט הגדל טקסט טקסט רגיל
חזרה לעמוד הפתיחה של מדור זה לווינים אחרים

Syracuse

סדרת לוויני Syracuse 3 היא הדור השלישי של לוויני תקשורת צבאיים צרפתיים של סוכנות האספקה של משרד ההגנה הצרפת. ב 30 בנובמבר 2000 הוזמן הלווין הראשון מחברת Alcatel Space Industries , עם אופציה לאספקת שני לווינים נוספים . מחיר הלווין הראשון היה 1.2 מיליארד דולרים . מערכת לוויני הדור השלישי אמורה לשמש את משרד ההגנה הצרפתי עד שנת 2018. Alcatel Space עובדת בשתוף פעולה עם חברת Thomson-CSF בפתוח מערכות הקרקע ומערכות הבטחון של הלווינים בסדרה זו . לווין Syracuse 3A בנוי על פלטפורמה מדגם Spacebus-4000B3 במשקל 3,700 ( בעת השיגור) , שעברה הקשחה מיוחדת על מנת לשרוד התקפה אטומית בהתאם למפרטים של NATO . הלווין כולל מטען תקשורת רב עצמה הפועל בשני תחומי תדרים :

SHF - super high frequency עם ארבע אלומות נקדותיות (spot) , אלומה אחת גלובלית ,אלומה מטרופוליטנית אחת לצרפת . ברוחב פס 40 MHz .
EHF - extremely high frequency עם שתי אלומות נקודתיות (spot) , אלונמה אחת גלובלית ; שישה ערוצים ברוחב פס של 40-MHz channels.

עד כה שוגר לווין אחד בסדרה 3 : Syracuse 3A שוגר ב 13 באוקטובר 2005 באמצעות טיל מדגם Ariane-5GS .השיגור של Syracuse 3B יתבצע כנראה במהלך 2006 באמצעות טיל מדגם Ariane-5ECA ואילו על מועד השיגור של הלווין השלישי בסדרה זו טרם פורסמה הודעה.


© כל הזכויות שמורות * All trademarks are the property of their respective owners