חזרה לעמוד הפתיחה של מדור זה כתבות ומאמרים
הקטן טקסט הגדל טקסט טקסט רגיל
חזרה לעמוד הפתיחה של מדור זה לווינים אחרים

Edusat / GSAT-3

GSAT-3 או EDUSAT הוא הלווין ההודי הראשון שנבנה במיוחד לצרכי מגזר החינוך בהודו . הלווין נבנה על מנת לסייע במערך האינטראקטיבי של לימוד מרחוק במדינה זו . והוא משקף את מחוייבותה של ממשלת הודו לנצל את הטכנולוגיה הלווינית לצרכי פיתוח פנימי, במיוחד באזורים מרוחקים, חלקאיים ומתפתחים.

הלווין שוגר ב 20 בספטמבר 2004 ממרכז השיגורים Satish Dhawan Space Centre שב סיהריקוטה. הו א ניצב בסמוך לשני לווינים אחרים ( KALPANA-1 ו INSAT-3C ) ב 74 מעלות מזרח.

בהשוואה לווינים אחרים בסדרת INSAT ששוגרו בעבר על ידי סוכנות החלל ההודית בסדרת , EDUSAT יכלול לראשונה כמה חידושים טכנולוגיים. הלווין בנהנ על בסיס פלטפורמה תקנית מדגם I-2K שפותחה על ידי ISRO עצמה . יש לו אנטנה רב- נקודתית עם מחזיר בגודל 1.2 מטרים עלמנת להחזיר בדיוק מירבי את השידורים באלומה הנקודתית בתחום Ku band אל אזורי המטרה ברחבי הודו , צינור חום מכופף כפול ליבה המיועד לבקרת טמפרטורה , קולטי שמש מרובי-חיבורים בעלי ניצולת גבוהה ותצורת דחפן משודפרת לשימוש יעיל יותר בחומר דחף לצרכי איזון ויצוב של הלווין בחלל.

ב EDUSAT חמישה משיבים בתחום Ku-band המספקים אלומות נקודתיות ( spot beams) מתוכם אחד המספק כיסוי כלל ארצי ועוד שישה משיבים מוגדלים ב C-band עם כיסוי כלל ארצי .

תוחלת החיים של לווין זה עומדת על 7 שנים.  

אתר Edusat

© כל הזכויות שמורות * All trademarks are the property of their respective owners