נא להמתין להופעת התפריט

 
ניגריה - לווינים , שחיתות ופירטיות
הקטן טקסט הגדל טקסט טקסט רגיל

ניגריה שיגרה את הלווין הראשון שלה , NigeriaSat 1, בחודש ספטמבר 2003, לארח שמדענים ניגריים עברו הכשרה מתאימה בבריטניה. NASRDA , סוכנות החלל הניגרית הלאומית למחקר ופתוח בתחום החלל מקדמת לאחרונה גם דור חדש של לווינים שיכלול את לווין התקשורת חדש בשם NigcomSat-1 ולווין לניהול משאבים בשם NigeriaSat-2.

לוויו התקשורת NigeriaSAT-2 מבטא נסיון חשוב לשבור חסמים החשובים לפתוח הסוציו-אקונומי של ניגריה נוהלווין יוכל לספק שירותי תקשורת לניגריה ולמדינות אפריקה הסמוכות.

סוכנות החלל הניגרית הוקמה על ידי ממשלת ניגריה בשנת 1998 . הממשלה גם הקימה מועצה לאומית לטכנולוגיה של מדעי החלל שתפקח על התוכנית

סוכנות החלל הניגרית היא חלק ממשרד המדע והטכנולוגיה הפדרלי . המטרה העיקרית של NASRDA היה להתוות מדיניות רשמית בתחום פתוח מדעי החלל וכן להקים ולתאם את הפעילויות של המרכז ברחבי המדינה הסוכנות השקיעה 93 מליון דולרים בפתוח תוכנית חלל עצמאית . המימון הראשוני נפרש על פני ארבע שנים , החל משנת התקציב 2001, ולאחר מכן הסוכנות היתה אמורה להתחיל להיות מקור הכנסה בעצמה.

ב 26 בספטמבר 2003 שיגרה ניגריה את NigeriaSat-1 מפלטסצק שברוסיה בעלות של 13 מליון דולרים . מדובר במיקרו-לווין החג מעל כדור הארץ במסלול נמוך ונועד לשמש מנגנון התראה מוקדם לאסונות טבע . ללווין זה תוחלת חיים של חמש שנים והוא סובב במסלול המרוחק 700 ק"מ מכדור הארץ 700km. NigeriaSat-1 is הוא אחד מתוך חמישה לווינים דומים אשר ביחד יהוו רשת המכונה Disaster Monitoring Constellation. בפרוייקט משתתפות מדינות נוספות : בריטניה, סין, אלג'יריה, תורכיה, תאילנד ווייטנאם . לכל מדינה לווין אחד בפרוייקט , אבל כולן יחלקו במידע שיתקבל מהלווינים בעת שיהי צורך לבצע ניטור של אזורי אסון ומצוקה . לוויני Disaster Monitoring Constellation , שעלות כל אחד היא מתחת ל 10 דולרים , מיוצרים על ידי חברת Surrey Satellite Technology הבריטית , שגם מכשירה מדענים וטכנאים מהמדינות המשתתפות במיזם. תמונות מעובדות המתקבלות מלוויני DMC יופצו בין צוותי חילוץבאמצעות קרן Reuters AlterNet שהושקה בשנת 1997 על מנת לסייע לצוותי חילוץ באזורי אסון ברחבי העולם .

בשנת 1995 בצעה ממשלת ניגריה שינוי בחוק העוסק בפקוח על השידורים בטלוויזיה ופתחה את השוק לתחרות חופשית . בעקבות השינוי בחוק קמו שמונה תחנות טלוויזיה ויותר מעשרים חברות העוסקות בהפצת ערוצים באמצעות לווינים . גם בתחום הרדיו החלה תנופה חדשה עם פתיחת שלוש תחנות רדיו פרטיות באזור לאגוס הבירה . חלק ניכר משירותי הפצת הערוצים נעשה באופן בלתי חוקי הפוגע קשות בחברות השידור החוקיות הפועלות בתחומי המדינה. גם חברת WorldSpace פעילה באזור עם שירותי ההפצה של חבילת הערוצים שלה באמצעות הלווין האפריקאי-אירופי שלה Afristar 1

ניגריה סובלת קשות מתהפוכות שלטוניות וחוסר יציבות פוליטית, המקשה על קידום תוכניות רב שנתיות לאומיות הנזקקות למשאבים כספיים ניכרים לאורך זמן ולזמני רגיעה.

ניגריה גם נחשבת על ידי ארגונים בינלאומיים לאחת המדינות המושחתות ביותר בעולם . בארצות הברית מעריכים, שחברות ואנשים פרטיים מפסידים מדי שנה קרוב למיליארד דולרים בגלל מעשי הונאה , רמאות , שחיתות וזיופים שמקורם בניגריה . ניגריה נחשבת לשוק הגדול באפריקה למוצרים פירטיים ובגלל היקף ההונאה קשה בכלל לקבל אומדן מדויק של היקף הסחר הפירטי המתבצע במדינה זו או עובר דרכה.


ניגריה : עובדות ומספרים
ממשל : רפובליקה דמוקרטית
עיר הבירה: אבוג'ה ( לגוס עד 1991)
שטח :910,768 קמ"ר
אוכלוסיה : 131,859,731 ,מורכבת מ 250 קבוצות אתניות שונות
תוחלת חיים ממוצעת : 47 שנה ובירידה, בגלל מגיפת ה AIDS)
האוכלוסיה
דתות : מוסלמים 50%, נוצרים 40%
שפות : אנגלית( רשמית) מקומיות
אנאלפבתיות : 22%

© כל הזכויות שמורות * All trademarks are the property of their respective owners