11.10.2006
בקרוב ממיצובישי : מקלט טלוויזיה עם הקרנה אחורית על בסיס לייזר

פלזמה? LCD? - האמנם בעוד מספר שנים על אלה יהיו משהו מהעבר? - הנה מגיעים צגי הענק מבוססי טכנולוגית לייזר לעולם והיצרנים והמפתחים מבטיחים חווית צפיה מעולם אחר.

לאחר שאב טיפוס מתוצרת Mitsubishi כבר הוצג לפני מספר חודשים באופן פומבי , חברה אוסטרלית בשם Arasor International הציגה לאחרונה גם היא אב טיפוס חדש של מקלט בטכנולוגית לייזר והיא מצהירה שמקלטים כאלה יגמדו את היבצועים של צגי פלזה ו LVD בעלי אלכסון הגדול מ 40 אינצ'ים. החברה האוסטרלית, הפועלת בשיתוף פעולה עם חברה אמריקאית בשם Novalux העוסקת בחקר ובפתוח לייזרים מצהירה עוד, שלמולקטים בטכנולוגיה החדשה יהיו רק יתרונות על פני המקלטים הנוכחיים ובמודגש, בעיקר בכל הנוגע לצריכת החשמל ובאיכות הצבעים.

החברה מדווחת שבעוד בצגי פלזה ו LCD ניתן להפיק כיום רק כ 30% מקשת הגוונים שעין אנוש מסוגלת להבחין בהם, הרי שבצגי הלייזר ניתן להגיע להצגה של 90% מהצבעים. מבחינת מחיר יהיה מדובר כנראה במחצית המחיר לעומת מקלטי לפלזמה באותו אלכסון מסך .

המקלטים הראשונים מתוצרת מיצובישי וסמסונג צפויים להגיע לחנויות לקראת חג המולד הקרוב ואז גם נוכל להווכח , אם המחיר אכן נמוך כפי שהחברות מצהירות.

סגור
הדפס
הקטן טקסט הגדל טקסט טקסט רגיל