חדשות לווינים וטלוויזיה באמצעות לווינים מכל העולם
הדפסת העמוד הקטן טקסט הגדל טקסט טקסט רגיל הגדל/ הקטן טקטס
20.7.2008
ספק אם ל Premiere תהיה בלעדיות בשידור ה Bundesliga

חבילת הלווין הגרמנית Premiere שוב בבעיות לאחר שהממונה על הגבלים עסקיים אותת בסוף השבוע שבכוונתו לאשר את הבקשה של ליגת הכדורגל הגרמנית DFL הנוגעת לאופן ההפצה של משחקי ליגת העל הגרמנית , ה"בונדסליגה" (Bundesliga) . ההודעה גרמה כצפוי לצניחת המניה של חבילת הלווין.
בד בבד הודיע משדר ההממונה על הגבלים עסקיים, שהוא לא רואה בחיוב את כוונתה של Premiere לשדר באופן בלעדי את המשחקים של ה Bundesliga.

העיתון הגרמני Frankfurter Allgemeine Zeitung שצטט מקורות במשרד הממונה על ההגבלים אומר, שהמשרד תומך בהפצה רחבה ככל האפשר של המשחקים , בדומה לתוכניות שהוצגו לו על ידי ה DFL.

בעקבותה ידיעות צנחה מניית Premiere ביותר מ 7% ביום חמישי

בשנה שעברה חברה ה DFL לחברת המדיה החדשה Sirius SportMedia בבעלות איל התקשורת הותיק ליאו קירך על מנת לשווק את משחקי ה Bundesliga וגם להפיק את השידורים של משחקי ה Bundesliga על מנת למכור אותם לתחנות מקומיות ולחברות כבלים שאינן מפיקות תוכניות ושידורים כאלה בעצמן.

הממונה על הגבלים עסקיים אשר את תפקיד ה DFL בתור המשווקת העיקרית של משחקי ה Bundesliga אבל טרם פרסם את החלטתו לגבי הפקת התוכניות בשיתוף פעולה עם קירך


Doubts about Premiere's Bundeliga exclusivity

Pay TV platform Premiere is bracing for bad news from Germany’s antitrust watchdog, which has signaled partial approval for the German Football League’s (DFL) ambitious marketing plans for top league Bundesliga soccer and, in a surprise turn, trained its crosshairs on the paybox itself.

Although it has yet to issue a final decision, the Federal Cartel Office has said it looks critically on Premiere’s plan to carry the Bundesliga exclusively.

Germany’s Frankfurter Allgemeine Zeitung, citing Cartel Office sources, said the watchdog supported broader coverage of the Bundesliga matches, something the DFL’s plans would provide.

The news startled Premiere shareholders and the company’s stock price fell more than 7% last Thursday.
The DFL last year pacted with Leo Kirch’s Sirius SportMedia to not only market Bundesliga broadcast rights in Germany but also produce and sell ready-to-air Bundesliga programs to domestic broadcasters and cablers that would not normally have the chance to produce their own coverage.
The watchdog has approved the DFL’s role as Bundesliga’s main marketer one of the deal’s original sticking points — but has yet to rule on the league’s plans with Kirch to produce and sell Bundesliga coverage.