חדשות לווינים וטלוויזיה באמצעות לווינים מכל העולם
הדפסת העמוד הקטן טקסט הגדל טקסט טקסט רגיל הגדל/ הקטן טקטס
18.9.2008
עסקת הבונדסליגה נכשלה - קירך הפסיד 10 מליון יורו

העיתון הגרמני די צייט מסר, שהנסיון של איל התקשורת הגרמני הותיק ליאו קירך להפיץ את כל משחקי ליגה הכדורגל הגרמנית המובילה כשלו וכי הכשלון יעלה לחברת Sirius SportMedia של קירך לפחות 10 מליון יורו .

חברת Sirius SportMedia הצליחה לשכנע את ה DFL - Deutsche Fussball Liga לאפשר לה לשווק את כל המשחקים והבטיחה לה הכנסות של חיצי מייליארד יורו מדי עונה החל מקיץ 2009 . אבל כל התוכניות בוטלו לאחר שהממונה על קרטלים בגרמניה חסם את העסקה . על פי העיתון, מרבית ההפסדים נגרמו לחברה בשל תשלומי עתק ליועצים משפטיים .

בעקבות החלטת הממונה על הגבלים עסקיים נראה כעת, שהליגה הגרמנית תתחיל לשווק את המשחקים בכוחות עצמה וכי החוזה עם קירך יבוטל . הממונה על הגבלים עסקיים הודיע, ששיווק מרוכז של כל משחקי הליגה הגרמנית המובילה אפשרי רק אם החברה המפיצה תעמוד בתנאים מסוימים, שקירך לא הסכים לקבל.
Bundesliga Deal Flops - Kirch Loses E10m

According to a report in German weekly news magazine Die Zeit, Leo Kirch attempt to market the television rights of the soccer Bundesliga has failed and so these attempts has cost his company Sirius SportMedia no less than E10 million.

Sirius SportMedia convinced German soccer association DFL - Deutsche Fussball Liga to allow it to market the rights and promised it an average income of E500 million per season from summer 2009, but the plans were blocked by the federal cartel office. According to the report, the losses are mainly attributed to an army of legal consultants.

Following the federal cartel office block its is now assumed, that the DFL will start to marklet the broadcasting right by its own and that the contract with Kirch will be dissolved. The cartel office decided to block the proposed deal saying that such a centralised distribution of rights was permissible under strict conditions that Kirch would not accept.