חדשות לווינים וטלוויזיה באמצעות לווינים מכל העולם
הדפסת העמוד הקטן טקסט הגדל טקסט טקסט רגיל הגדל/ הקטן טקטס
3.7.2008
טרוריסטים יוכלו לפגוע בלווינים בשנת 2020

סוכנות מודיעין ההגנה של ארצות הברית אומרת, שטרוריסטים יוכלו לפגוע בלווינים אמריקאיים בשנת 2020.
במצגת שהוכנה על ידי רנדי ג'ונס שכותרתה "איומים ליכולות חלל" , המכהן בתפקיד המנהל הטכני השותף של מרכז המודיעין לענייני טילים וחלל בסוכנות הוא מתריע, שקבוצות טרור עלולות להשתמש בלייזרים , מערכות שיבוש תדרי רדיו ואפילו כלי נשק גרעיניים על מנת לפגוע בלווינים של ארצות הברית. לדבריו, מדינות כמו סין עלולות לשגר טילים בליסטיים נגד לווינים או להציב כלי נשק בחלל. לפי ג'ונס, מדינות כאלה יהססו תחילה לפגוע בלווינים אמריקאיים אבל בהמשך עלולות לתקוף בכל בתנאים מסוימים.

במצגת מציין ג'ונס, שמספר למדינות מתקדמות כבר יש את הבסיס הטכני לפתח כלי נשק נגד לווינים ( המכונים ASAT ) או לפתח כלי נשק כאלה. הדוגמא הבולטת ביותר היא הפיצוץ שסין ביצעה בשנה שעברה בחלל בלווין ישן שלה , ששייט במרחק של 750 ק"מ מכדור הארץ. הלווין פוצץ על ידי טיל בליסטי ששוגר משטח סין וגרם לדאגה גדולה במערב, נוכח תעוזתה של סין לבצע פיצוץ כזה והגילוי בדבר יכולותיה בתחום.

ג'ונס גם ציין, שמדינות המונהגות על ידי משטרים מפוקפקים או טרוריסטים עשויים להשתמש במשבשים על מנת להפריע לתקשורת לווינים

בחודש פברואר השנה עשתה גם ארה"ב פיצוץ מבוקר של לווין ריגול אמריקאי שיצא ממסלולו והחל בירידה אל כדור הארץ( ראו תרשים ) . הפיצוץ בוצע בהצלחה באמצעות טיל בליסטי ששוגר לעבר הלווין מספינת של הצי האמריקאי. יש הטוענים, שארצות הברית ניצלה את ההזדמנות לבצע את הפיצוץ גם על מנת להמחיש לסין שיש לה מענה ויכולת דומה ולהתריע בפניה מביצוע ממעשים דומים בעתיד .

Terrorists would be able to strike satellites by 2020

The US Defense Intelligence Agency has indicated that terrorists would be able to launch strikes on American by 2020. In a presentation titiled "Threats to Space Capabilities" Randy Jones, the associate technical director of the Defense Intelligence Agencys Missile & Space Intelligence Center, warned that terror groups could use lasers , radio frequency jammers, and even nuclear weapons to knock out US satellites.

The report said that countries like China might launch anti-satellite (ASAT) ballistic missiles, or position weapons in orbit.

According to Jones, these states might be hesitant to start blasting American orbiters initially, but would probably be willing under appropriate conditions to attack.

In the presentation Jones observes, that advanced countries already have the technical basis to develop an ASAT arsenal, with the prominent example of Chinas 2007 satellite shoot-down.

He also noted that rogue nation/terrorist(s) could use jammers to interfere with satellite transmission.