חדשות לווינים וטלוויזיה באמצעות לווינים מכל העולם
הדפסת העמוד הקטן טקסט הגדל טקסט טקסט רגיל הגדל/ הקטן טקטס
2.9.2008
Google תרכוש תצלומי לווין של GeoEye-1

Google חתמה על חוזה עם חברת לווינים הצילום GeoEye לאספקה בלעדית של צילומי לווין שיתקבלו מהלווין GeoEye-1. שיגור הלווין מתוכנן להתבצע ב ב 4 בספטמבר מבסיס חיל האויר ונדנברג שבקליפורניה . על פי תנאי ההסכם, Google הוא האתר המקוון היחיד שיוכל להשתמש בתצלומים שיתקבלו מהלווין . Google משתמשת בתצלומי לווין בשירות Google Maps ובשירות Google Earth
GeoEye-1 ירחף במרחק של כ 675 ק"מ מפני כדור הארץ אבל יוכל לאסוף תצלומים בדיוק רזולוציה של 41 ס"מ . Google תוכל להשתמש בתצולמים אך ורק בהפרדה מינימלית של 50 ס"מ בשל מגבלות הרשיון של חברת הלווינים עם הממשל האמריקאי . בכל יממה הלווין יוכל לספק מידע מדויק של שטח של כדור הארץ הזהה בהיקפו לשטחה של מדינת ניו מכסיקו.

חברת ITT אחראית על יצור תת המערכות האופטיות של הלווין ואילו פלטפורמת הלווין עצמה היא מתוצרת חברת General Dynamics . חברת GeoEye כבר הזמינה אצל חברת ITT מערכות אופטיות עבור הלווין הבא שלה שייקרא GeoEye-2 , ששיגורו מתוכנן להתבצע בשנת 2011 או בשנת 2012 . ב ITT אומרים,ש הרזולוציה של הלווין הבא תעמוד על 25 ס"מ.
Google inks deal to buy GeoEye-1 satellite imagery

Google has signed a deal under which GeoEye will supply the search giant with imagery from a satellite due to launch in the next few days from Vandenberg Air Force Base in California. Under the deal, Google is the exclusive online mapping site that may use the imagery . Google uses satellite imagery in its Google Maps and Google Earth services.

GeoEye-1 will orbit 675 kms. above Earth, but it will be able to gather imagery with details the size of 41cm . Each day, the satellite will be able to gather a high-resolution "pan-sharpened" format surface area equal to that of about New Mexico, the company said.

ITT built the imaging subsystem, and General Dynamics built the overall satellite, Brender said. GeoEye also contracted with ITT for the imaging in the GeoEye-2 satellite, due to launch in 2011 or 2012 . According to ITT, that satellite will have a resolution of 25cm, or about 9.75 inches.