חדשות לווינים וטלוויזיה באמצעות לווינים מכל העולם
הדפסת העמוד הקטן טקסט הגדל טקסט טקסט רגיל הגדל/ הקטן טקטס
1.7.2008
News Corp מוכרת את השליטה ב NDS

חברת News Corporation מתכננת למכור נתח משמעותי בחברה הבת NDS Group לבית ההשקעות הפרטי Permira. חברת NDS Group מספקת פתרונות הצפנה , מערכות גישה מותנית ותוכנות לפלטפורמות דיגיטאליות ולחבילות ערוצים בתשלום ברחבי העולם .

שווי העיסקה ההולכת ונשלמת בימים אלה נאמד ב 3.6 מיליארד דולרים . מהות העיסקה היא למעשה צמצום אחזקותיה של News Corp ב NDS מרמה של 72% לרמה של 49% בלבד . News Corp מחזיקה ב 96% מזכויות ההצבעה ב NDS. עם סיום העסקה יוותרו בידי News Corp רק 49% מהמניות בחברה ואילו Permira תחזיק ב 51% מהמניות של NDS.

הערת שולים : נראה שרופרט מרדוק אוסף מזומנים על מנת לבצע רכישת ענק באירופה. כפי שדיווחנו בשבוע שעבר, מרדוק מעונין לרכוש את השליטה על שתי חבילות לווין אירופיות - Premiere הגרמנית ו+Digital הספרדית. למרדוק כבר יש אחזקות משמעותיות ב Premiere ושני נציגים במועצת המנהלים אבל הוא לא יסתפק כבך ומעונין לרכוש את החבילה במלואה. לפי מידע שפורסם בשבוע שעבר, הוא אינו מרוצה מהניהול הנוכחי של החבילה הגרמנית ומעונין להכניס אנשים משלו לניהול הפעיל של החברה, שאינה מצליחה לתפוש נתח משמעותי של בשוק הגרמני. עם השלמת העסקאות הללו יעמיד רופרט מרדוק את בנו ג'יימס בראש חטיבת אירופה של החברה .


News Corp to sell its control in NDS

News Corporation is planning to sell a significant share in its NDS Group plc subsidiary to private equity group Permira. NDS Group develpos conditional access systems and other software solution for digital pay-TV systems around the world.

The deal is valued at approximately $3.6 billion and cut News Corp's stake in NDS from about 72% to 49%. News Corp owns 96% of the voting power in NDS The transaction would leave News Corp with a 49% while Permira will own 51% of NDS.

Comments : Seems like Mr. Rupert Murdoch is collecting cash in order to execute major acquisition plans in Europe. As reported last week , Murdoch is eyeing both Germany's Premiere and Spains' Digital+ Pay TV companies. He already has a substantial interest in Premiere with two executives on its board, but Murdoch probably wants it all. Rumours have it, that after completion of these deals, Mr. Murdoch will appoint his son James as head of News Corps.'s European Division that will control all the group's pay tv assets in Europe.