נא להמתין להופעת התפריט 
עולם השידור הערבי
הקטן טקסט הגדל טקסט טקסט רגיל

ערוצי המזרח התיכון : LBC

LBC - Lebanese Broadcasting Corporation החלה לשדר ב 23 באוגוסט 1985.  זה לא היה בדיוק העיתוי במוצלח ביותר להשקת ערוץ טלווזייה חדש בלבנון - וזאת בלשון המעטה. מלחמת האזרחים היתה אז בת עשר שנים וכל הנסיונות למצוא לה פתרון נראו מרוחקים מאוד . בלבנון שרר אז חוסר שקט פנימי , פילוג צבאי ויאוש כללי באוכלוסיה.

קבוצת הצעירים הנחושים בדעתם שהקימה אז את הערוץ החדש LBC ידעה שהיא נכנסת לתוך שדה קרב משלה. רק שהם לא ידעו אז עד כמה הוא הולך לבעור מתחת לרגליהם.  אחרי חמש שנות שידור ראשונות, הועמדה LBC בפני האתגר הראשון שלה כשבשנת 1989, כשהמצב בלבנון עבר הסלמה קשה בשעה שמישל עאון, רמטכ"ל צבא לבנון דאז הכריז על מלחמת שיחרור .המבנה ממנו פעל ערוץ LBC הפך למטרה קבועה להפצצות, אשר נמשכו לסירוגין במשך ששה חודשים. במשך כל אותה תקופההועתקה פעילות הערוץ למרתף הבנין ושם הוקמה מערכת שפעלה בתורנויות יומם וליל. וכך, כשהוא עובד וישן מתחת לאדמה, הצליח צוות התחנה לקיים את השידורים במשך כל אותה תקופה ללא יום אחד של הפסקה.


האתגר הבא הגיע שנה מאוחר יותר כשאר קרבות עזים פרצו שוב בשנת 1990. שוב הפכו משרדי LBC למטרה לכוחות הלוחמים והפעם הם גם נפגעו פגיעה ישירה. אבל הנזק שגרמו ההפצצות היה כאין וכאפס לעומת מותו הטרגי של צלם הערוץ שנורה בעת עבודתו . ולמרות הכל, השידורים לא נפסקו מעולם .

ואם כל זה לא הספיק, הגיע מבחן נוסף של עמידות ב 23 ביולי 1992 כאשר ללא הודעה מוקדמת אנסה ממשלת לבנון את הערוץ לפנות את מרכז הפעילות שלו בג'ונייה מצפון לבירות . במירוץ מסביב לשעון ,כשכל הצוות מגויס למטרה ובסיוע של 50 משאיות, פונה כל ציוד התחנה והועבר לאתר אחר זמן קצר לפני שכוחות של צבא לבנון תפשו את הבנין . בתוך יממה הועתק הכל - עד הפריט האחרון - לאתר חדש ב אַדמה , קלומטרים ספורים מאתר ג'ונייה. באותו ערב, שדיוק בשעה שמונה, כבר צפו תושבי לבנון במהדורת הערב הקבועה של הערוץ , מהאולפן המאולתר באתר החדש.

עם סיום מלחמת האזרחים בלבנון , נוצרו הזדמנויות חדשות עם פתיחת LBC International.
ערוץ הלווין הבינלאומי LBCSAT, שהחל לשדר באפריל 1996 היה לחלק מהמערך המחודש של הערוץ הכוללת פעילות בינלאומית . כבר בחודש ינואר 1997 שידר הערות 22 שעות ביממה ושלושה חודשים לאחר מכן הוצעו שלושה ערוצי נוספים בלווינים - הפעם בתשלום למנויים - LBC Europe, LBC America ו LBC Australia.
לערוץ יש כיום למעלה מ 100,000 צופים בתשלום בארצות הברית לבדה. LBC היא היום סיפור הצלחה בקנה מידה גדול .

התפלגות קהל הצופים ב LBC על פי קבוצות גיל :
15 - 24 : 29%
25- 29 : 18%
30 - 34 : 14%
35 - 39 : 12%
40- 44 : 8%
45 ומעלה : 12%אתר הקבוצה
 

© כל הזכויות שמורות * All trademarks are the property of their respective owners