נא להמתין להופעת התפריט 
עולם השידור הערבי
הקטן טקסט הגדל טקסט טקסט רגיל

ערוצי המזרח התיכון : Future TV - אלמוסתַקבָל

חברת לבנונית לשידורי טלוויזיה שהוקמה בשנת 1993. השידורים הושקו תחילה בשידור קרקעי ב 15 בפברואר 15 שנת 1993. מאז, זו רשת הטלוויזיה בעלת הפתוח המואץ ביותר הפועלת מלבנון .
הערוץ החל לפעול בשלבהי מלחמת האזרחים, כשהאוכלוסיה בלבנון החלה לחזור למסלול חיים נורמלי וחיפשה אלטרנטיבות חדשות בתחום ערוצי הטלוויזיה.
Future Television הגיעה מבינה זו בדיוק ברגע הנכון, היא הציעה שידורים בסגנון חדש, צעיר ומלהיב יותר לעומת מה שהכיר הציבור הלבנוני עד אותו זמן , עם תמהיל מוצלח של תוכניות בידור לכל המשפחה מהעולם הערבי ומהמערב גם יחד ועם הרבה מאוד אופטימיות. הנוסחה החדשה עבדה- ובהצלחה מרובה שנמשכת עד היום.

בחדוש אוקטובר 1994, החלו שדיורי נסיון באמצעות לווינים באמצעות לווין התקשורת הערבי Arabsat 1D. במהלך החודשיים בהם בוצעו שידורי הנסיון התקבלו בערוץ תגובות רבות חיוביות שהבהירו מעל לכל ספק, שאכן קיים ביקוש גדול לתכנים של הערוץ. Sזמן קצר לאחר שהסתיימו שידורי הנסיון הושק ערוץ הלווין הבינלאומי בשם Future International באמצעות לווין Arabsat .

בתוך פחות משנת שידורים אחת הפך הערוץ הלוויני לסיפור הצלחה בפני עצמו כשהוא רושם את אחוזי הצפיה הגבוהים ביותר בין כל שאר הערוצים במדינות המיפרץ הפרסי, במצרים ובמזרח . הערוץ משווק את עצמו כערוץ לכל המשפחה המקדם את הענין הלבנוני ואת התקדמותה של לבנון בדרך של שיקום מתקופת מלחמת האזרחים למקום של דו-קיום ושגשוג כלכלי ותרבותי.

בשנת 1996,על פי דרישת חוק התקשורת החדש של לבנון , בוצע ב Future Television ארגון מדחש של הבעלויות בערוץ . כיום 90% מ Future Television נמצאים בידי בעלי מניות כשבעל המניות העיקרי והכוח המניע העיקרי בחברה היה רפיק אלחרירי , שהיה בעבר ראש ממשלת לבנון ואחד מאנשי העסקים העשירים בעולם (בתמונה. נרצח על ידי הסורים ב 14 בפברואר 2005 ).


ב Future Television גאים על כך שמאז היווסדה הם שומרים על שני עקרונות חשובים : (1) שמירה על הזהות הלבנונית (2) הפקה איכותית ומושקעת.

לפני מספר שנים נפתח ערוץ נישה חדש לצעירים גילאי 16-35 בשם Zen Television . בין תוכניות הערוץ - תוכניות ארוח רבות הדנות בנושאים הנחשבים לטאבו בעולם הערבי השמרני כמו , מין, אהבה ופוליטיקה . מרבית התכנים עבור הערוץ מופקים בעיר מדיה שבדוביי.

Future Television הוא גם ערוץ הטלווזייה הראשון בלבנון שהקים אתר אינטרנט משלו בחודש מרץ 1996.
 © כל הזכויות שמורות * All trademarks are the property of their respective owners