נא להמתין להופעת התפריט 
עולם השידור הערבי
הקטן טקסט הגדל טקסט טקסט רגיל

ערוצי המזרח התיכון : דוביי

בשנות התשעים פעל בדובאיי ערוץ טלוויזיה בודד, שהופץ גם באמצעות לווינים. שמו היה EDTV- Emirates Dubai Television לדברי מנהל הטלוויזיה של דובאי כיום , זה היה "משהו שלא כיבד את המקום ממנו הוא פעל". בקיצור, ערוץ טלוויזיה אופייני לתקופה בה הוא היה דומה מאוד ן לערוצים ערביים אחרים שפעלו אז באזור.
השינוים בטלוויזיה של דובאי החלו בקיץ 2003, כששייח מוחמד אל-רשיד אל-מקטום , נסיך הכתר של הנסיכות והכוח המניע מאחורי הפיתוח המואץ בה, הקים ומינה את עצמו למנהל של חברת התקשורת של דובאיי (Dubai Media Incorporated) , חברת האחזקות הממשלתית של דובאיי לעסקי תקשורת המונים .בחברה החדשה היו כבר ארבעה ערוצים : EDTV, Dubai Business Channel , ערוץ ספורט וערוץ Channel 33 באנגלית שנועד בעת הקמתו לענות על הצרכים של עובדים זרים המתגוררים בנסיכות . בנוסף היו בחברה ארבעה ערוצי רדיו ועיתון יומי אחד ( "אל-ביאן"). עם הקמת החברה החדשה הוחל בארגון והתכנון מחדש של הערוצים.
אולפן הטלוויזיה הראשי - דוביי


בתמונה : אולפן ערוץ הספורט של דובי

ב 1 ביוני 2004 הושק מחדש הערוץ הראשון בשם Dubai Television, לאחר שהוקם לכבודו מרכז תקשורת חדשות חדש בהשקעה גדולה בעיר התקשורת של דובאיי (Dubai Media City ). הערוץ החדש הוא ערות כללי המשדר תוכניות בערבית (י בידור, משפחה, חינוך, חברה וחדשות ) 24 שעות ביממה.
בסוף 2004 נסגר ערוץChannel 33 ששידר באנגלית ובמקומו הושק ערוץ בשם חדש - One TV - שמשדר סרטי קולנוע, תוכניות בידור ודרמה מיובאות באנגלית בלבד.
במהלך 2005 נסגר גם ערוץ העסקים Business Channel .במקומו הושק ערוץ חדש לחלוטין בשם סמא דובאיי שנועד להיול חלון הראווה של דובאיי לעולם.

ערוץ הספורט Sports Channel נשאר במקומו אבל עבר "אריזה מחודשת" שהותאמה לזמנים החדשים.
התוצאות של ההתחדשות של ערוצי הנסיכות באו לידי ביטוי בתוך זמן קצר בעליה בביקוש לזמן פרסום בכל הערוצים והם נחשבים כיום בין עשרת המובילים בין ערוצי הלווינים ללא תשלום.

אתרים :
Dubai TV
One TV Dubai
Dubai Sports Channel
סמא דובאיי
 

הלוגו הישן של ערוץ העסקים
( נסגר)

© כל הזכויות שמורות * All trademarks are the property of their respective owners