נא להמתין להופעת התפריט 
עולם השידור הערבי
הקטן טקסט הגדל טקסט טקסט רגיל

ערוצי המזרח התיכון : Al Arbiya אלערבייה

חדשות אמינות - רק בלי לעורר שערוריות

ערוץ אלערבייה החל לשדר ב 3 במרץ 2003 .הערוץ שייך לרשת MBC המפעילה כיום מספר ערוצי בידור לוויניים לכל המפחה במזרח התיכון ובאירופה . מאז חולל הערוץ מהפיכה של ממש בתחום ערוצי החדשות במזרח התיכון וכיום הוא נחשב לערוץ החדשות המהימן ביותר על מרבית צופי הטלווזייה במזרח התיכון .הערוץ הושק כמענה לביקוש הרב לערוצי חדשות שהחל עם הופעת אלג'זירה בזירה מספר שנים קודם לכן ובהמשך להתערערות האמינות של זה האחרון וקשריו עם גופים וארגונים שהביאו אף לסילוקם של עיתנאיו לא פעם ממדינות ערביות שונות

הערוץ משדר מ Dubai Media City ועובדים בו עיתונאים רבים הפזורים בכל רחבי העולם . הערוץ עוסק במגוון רב של תחומי החיים - פוליטיקה, כלכלה, עסקים, עניני היום, ספורט , מדעים, סגנון חיים, תוכניות חברה וחינוך.

שידורי הערוץ נצפים כיום בכל רחבי העולם באמצעות רשת הפצה לווינית נרחבת ביותר. בכל שעה עגולה מוגשת מהדורת חדשות יחד עם דברי פרשנות ונתוחים של החדשות.בזכות מהימהנות מתמשכת בדיווחיו הפך הערוץ למקור המידע המהימן ביותר כיום במרבית מדינות ערב.

הערוץ משדר חדשות ללא הטיה או משוא פנים ומספק דיווחים אובייקטיביים המביאים את הדעות והידיעות מכל הצדדים המעורבים , מבלי לנקוט עמדה עצמית כלשהיא.הערוץ אמנם אינו פרובוטקטיבי כמתחרהו אלג'זירה השנוי במחלוקת בגלל אופי ותכנים של כתבות ששודרדו בו לאחר מלחמת המפרץ ואירועי ספטמבר בארה"ב אבל מצד שני הוא לא חושש מלשדר תכנים ודיעות השנויות במחלוקת בעולם הערבי ומחוצה לו.

הערוץ חרט עחל דגלו את "המודרניזם הערבי" , והוא מספק תכנים שהם רלבנטיים לצופים הערבים ולצופים אחרים , ומציע באופן מתמיד תכנים חדשים מגוונים . Tבכוונתה ערוץ להגיע להיותל מספר אחד בתחום ערוצי החדשות הערביים בעולם.

כשהערוץ הושק לראשונה , הוא הבטיח לצופיו אובייקטיביות ודיוק.מנכ"ל הערוץ נשמע מתחייב באומרו : "לא נעשה בעיות למדינות ערב ... נדבוק באמת, אבל ללא שערוריות" .
מידע נוסף על התוכניות הקבועות בערוץ ( באנגלית)
בית MBC בעיר המדיה בדוביי : כאן ממוקם מרכז הפעילות של אל ערבייהעבד אל רחמן אלרשיד - מנכ"ל הערוץ
 © כל הזכויות שמורות * All trademarks are the property of their respective owners