נא להמתין להופעת התפריט 
טילים לשיגור לוויני תקשורת
הקטן טקסט הגדל טקסט טקסט רגיל

PSLV

טילי PSLV כוללים ארבעה שלבים המונעים בדלק נוזלי ומוצק לסירוגין . השבל הראשון הוא אחד המגברים הגדולים ביותר המונעים בדלק מוצק בעולם והוא נושא 138 טונות של HTPB - of Hydroxyl-terminated polybutadieneבמיכלים בקוטר של 2.8 מטרים . מעטפת המנוע עשויה ממסגסוגת ברזל מיוחדת העמדיה בטמפורטורות גבוהות במיוחד. המגבר מפתח דחף מירבי של 4,430 kN. שישה מנועים מוצמדים , ארבעה מתוכם שמוצתים כבר על פני הקרקע, מגדילים את הדחף של השלב הראשון . כל אחד ממנועים מוצדים אלה במונעים בדלק מוצק נושא תשע טונות של HTPB pויוצ רדחף של 677 kN . בקרת הסחרור והסבסוב של ה PSLV בשלב הדחף של המנוע המוצק מושגת באמצעות הזרקה של תמיסה נוזלית של סטרונציום לתוך הנחיר על מנת ליצור SITVC - Secondary Injection Thrust Vector Control System . ההזרקה מאוחסנת בשני מיכלי אלומיניום המוצמדים למנוע הטיל ומווסתים בחנקן .

השלב השני מורכז ממנוע מסוג Vikas הנושא 41.5 טונות של חומר דחף נוזלי מסוג UDMH - Unsymmetrical Di-Methyl Hydrazine כחומר דלק ו N2O4 - Nitrogen tetroxide כחומר מחמצן .הוא יוצר דחף מירבי של 800 kN . בקרת סחרור וסיבסוב מושגת באמצעות מנוע מאוזן הידראולית (±4 מעלות ) .

השלב השלישי משתמש בשע טונות של חומר דחף מוצק מבוסס HTPB ויוצר דחף מירבי של 324 kN. הוא מוקף ומעטפת עשויה סיבי קבלאר- פוליאמיד ו.

השלב הרביעי והאחרון של טיל ה PSLV מורב משני מנועים מבוססי דלק נוזלי . חומר הדחף בן שתי טונות מסוג Mono-Methyl Hydrazine כדלק ואוקסידים של חנקן בתור מחמצנים וכל אחד מהמנועים מסוגל ליצר כוח דחף מירבי של 7.4 kN.

 


© כל הזכויות שמורות * All trademarks are the property of their respective owners