נא להמתין להופעת התפריט 
טילים לשיגור לוויני תקשורת
הקטן טקסט הגדל טקסט טקסט רגיל

KSLV-1 / NARO-1

Naro-1,המוכר גם בשמו הקודם KSLV - Korea Space Launch Vehicle or KSLV הוא משגר לווינים רוסי-דרום קוריאני והמשגר הדרום קוריאני הראשון לשיגור מטענים לחלל ששוגר לראשונה ב 25 באוגוסט 2009. המשגר נבנה על ידי מרכז החלל חרוניצ'ב ( רוסיה) ו KARI, סוכנות החלל של דרום קוריאה ביחד עם חיל האויר הדרום קוריאני ושוגר ממרכז השיגורים החדש של דרום קוריאה - Naro Space Center. השם הרשמי של ה KSLV-I הוא Naro,

במהלך שיגור הבכורה אירעה תקלה שבאה לידי ביטוי בכך שמחצית מהחופה של המטען שנשא המשגר לא נפרדה ממנו ברגע המתוכנן וכתוצאה מכך המשגר יצא ממסלולו המתוכנן , לא הגיע למסלול המתוכנן ונפל חזרה לכדור הארץ.

משגר ה KSLV-I מבוסס על השלב הראשון של משגר רוסי בשם Angara rבמשולב עם שלב שני המבוסס על דלק מוצק שנבנה בדרום קוריאה . This תצורה זו אמורה לפי דיווחים להיות מסוגלת לשגר לווינים במשקל מירבי של עד 100 ק"ג למסלול נמוך.

כאמור, משוגר במשגר דו-שלבי המסוגל להכניס מטענים למסלול במרחק של 100 עד 399 ק"מ מפני כדור הארץ בהטייה של 38 מעלות . המשגר תוכנן במקור להיות פרי תכנון וביצוע מקורי דרום קוריאני , אבל בשל מגבלות מימון וטכנולוגיה שונות הוחלט ב KARI - סוכנות החלל של דרום קוריאה שה KSLV ייבנה על בסיס רכיב רקטי אוניברסלי (URM - universal rocket module ) שתוכנן עבור משפחת משגרי Angara הרוסיים. השלב הראשון אם גן כולל מנוע רוסי מדגם RD-151 שהוא למעשה מנוע RD-191 שעצמתו הופחתה ל 170 טון-כוח ( שהם 1,700 kN ). השלב השני מכיל חומר דחף מוצק והוא תוכנן ויוצר במלואו על ידי KARI. כלי השיגור שוקל 140  טון, הוא מתנשא לגובה של 33 מטרים וקוטרו כמעט ל 3 מטריםהשיגור הבא של NARO-1 מתוכנן להתבצע בחדוש מאי 2010. בד בבד החליטה סוכנות החלל של דרום קוריאה להמשיך בקידום הפרוייקט לפיתוח משגר נוסף שייקרא NARO-2.
התמונה למטה צולמה ב 24 .8.2009 , יום לפני השיגור הראשון
 


© כל הזכויות שמורות * All trademarks are the property of their respective owners