נא להמתין להופעת התפריט 
טילים לשיגור לוויני תקשורת
הקטן טקסט הגדל טקסט טקסט רגיל

H-IIA

ה H-IIA ( מוכרים גם כ H2A ) היא משפחה של טילים פרי פיתוח יפני מונעי דלק נוזלי המשמשים לשיגור לווינים למסלול גיאוסטציונרי . הם יוצרים על ידי חברת MHI - Mitsubishi Heavy Industries עבור סוכנות החלל היפנית JAXA. השיגורים מבוצעים ממרכז החלל Tanegashima . בחודש אפריל 2007 הועברה האחריות על הניהול והיצור של טילים אלה מידי סוכנות החלל היפנית לחברת MHI .

ה H-IIA נולדו כשלב מתקדם של טילי ה H-II אשר עברו שיכלולים ושיפורים שנועדו שלפר את האמינות ולצמצם של הטיל את עלויות הבניה של ה H-II , שהיה יקר לבניה ובעייתי . קיימות ארבע גירסאות שונות של טילי H-IIA לארבעה שימושים שונים.

ה H-IIA שוגר לראשונה ב 29 באוגוסט 2001 . השיגור השישי, שכלל שני לווין ריגול שנועדו לעקוב אחרי צפון קוריאה , ש בוצע ב 29 בנובחר 2003 הסתיים בכשלוןו JAXA עצרה את כל השיגורים עד שנת 2005. ב 26 בפברואר 2005 חודשו השיגורים בהצלחה .

השיגור של לווין ראשון למסלול גבוה בוצע ב 14 בספטמבר 2007 עבור פרוייקט הירח בשם SELENE . המטען הלא-יפני הראשון ששוגר באמצעות הטיל היה הלווין האוסטרלי בשנת 2002

טיל בעל יכולות שיגור משופאות בשם H-IIB הוא פיתוח של משפחת טילי H-IIA . ה H-IIB משתמש בשני מנועי LE-7A בשלב הראשון בעוד שבטילי H-IIA יש רק מנוע אחד כזה . השיגור הראשון של טיל H-IIB מתוכנן להתבצע במהלך שנת 2009.

ניתן לשפר את יכולות השיגור של ה H-IIA באמצעות תוספת של מגברי המוצמדים לגופו או מגברים אחרים המוצמדים לתצורה הבסיסית שלו .
 


© כל הזכויות שמורות * All trademarks are the property of their respective owners