נא להמתין להופעת התפריט 
חברות לשיגור לווינים
הקטן טקסט הגדל טקסט טקסט רגיל
בחזרה לרשימת החברות

Eurockot Launch Services

Eurockot Launch Services ( חברה רשומה בגרמניה) מספקת שירותי שיגור באמצעות מערכת Rockot עבור מפעילי לווינים המשייטים במסלולים נמוכים , LEO - Low Earth Orbit . החברה הוקמה בשנת 1995 היא יושבת בברמן שבגרמניה ונמצאת בבעלות EADS - European Aeronautic Defence and Space Company (515) ו Khrunichev State Research and Production Space Center ( מוסקבה, רוסיה) המחזיקה ביתרת 49 האחוזים בחברה .
החברה מבצעת את שירותי השיגור שלה באתר פלסצק (Plesetsk ) שבצפון רוסיה.
מיקום האתר

החברה מצהירה שמערכת השיגור Rockot זמינה לשימוש וכי כל מערכותיה נבדקו והוכחו בשטח . הדבר כולל את כל הלוגיסטיקה של הבאת כלי הטיס לאתר השיגור , מתאמים שונים לצרכי ומטרות שיגור שונות ודיספנסרים ומערכות הפרדה רוסיות ומערביות , סוגים שונים של מסלולים ( למשל : קוטביים או סינכרוניים עם השמש) , יכולת איתחול מרובה של השלב האחרון בטיל לצרכי הגבהת מסלול , הטלת הלווין למסלולים בגבהים שונים במהלך משימה אחת ועוד.
שיגור הטיל

Eurockot מספקת שיגורים אמינים ובמחירים נוחים במיוחד עבור מפעילי לווינים במסלולים נמוכים. מערכת השיגור של ROCKOT מבוססת על מלאים קיימים של טילי השיגור הבליסטיים הבינ-יבשתיים הרוסיים מדגם SS-19 . לטילים אלה נזקפת היסטוריה מוצלחת של יותר מ 150 שיגורים עד כה .הטיל הדו-שלבי מדגם SS-19 יחד עם מערכת הצתה חוזרת בחלק העליון של דגם Breeze מספקות את הבסיס לכלי השיגור מדגם Rockot . חברת Rockot נכנסה בהצלחה לעידן השיגורים המסחריים בשנת 2000 ועד סוף 2005 בצעה שבעה שיגורים , שישה מהם בהצלחה מלאה . בחודש אוקטובר 2005 שוגר הלווין CryoSat של ESA אבל שיגור זה כשל, כאשר מערכת הבקרה בשלב העליון מדגם Breeze לא שיגרה את הפקודה לסגור את המנוע של השלב השני .
מערכת השיגור Rockot מתאימה לשיגורים הדורשים מערכת שיגור התומכת במשקל מטען של לפחות 1,950 ק"ג לשיגור למסלול הקפה נמוך, LEO . בטיל התלת-שלבי הממונע בדלק נוזלי יש תא מטען מרווח המסוגל לאחסן לווינים גדולים . החברה מסוגלת לספק ללקוחותיה מתאמים ודיספנסרים מוכנים מן המדף או ליצר כאלה במיוחד על פי דרישה . מערכות הפרדה רוסיות ומערביות שומשו בהצלחה במערכת השיגור של Rockot.
טיל Eurockot

כל השיגורים מבוצעים מאתר יחודי הממוקם באתר השיגורים הגדול בפלסצק בצפון רוסיה, שם ביצעה החברה השקעות ניכרות במתקני הקרקע . ההשקעות שבוצעוב אתר לא נועדו רק לאפשר התקנה של מערכות מודרניות אל גם לפנות מערכות מיושנות מתוצרת רוסית שנזנחו והתבלו המשך שנים רבות ללא תחזוקה נאותה.
טיל ומבנה השיגור המתרחק ממנו לקראת שיגור

פרטים מלאים על המערכת תוכלו למצוא באתר החברה.
 
מידע נוסף


אתר EUROCKOT

אתר EADS
אתר כרוניצ'ב למחקר

© כל הזכויות שמורות * All trademarks are the property of their respective owners