נא להמתין להופעת התפריט 
חברות לשיגור לווינים
הקטן טקסט הגדל טקסט טקסט רגיל
בחזרה לרשימת החברות

Cape Canaveral

בסיס חיל האויר בקייפ קנבראל הוא מתקן השיגורים ( בחוף ) המזרחי של משרד ההגנה של ארצות הברית . האתר ממוקם בקייפ קנבראל והוא נסמך על בסיס חיל האויר פטריק הסמוך אליו, שהוא גם ביתה של "כנף חלל מספר 45". בסמוך לקייפ קנבראל נמצא אתר שיגורים מפורסם נוסף - קייפ קנדי .

ממשלת ארצות הברית משתמשת באזור זה למטרת ניסויים ושיגורים מאז שנת 1949, כשהנשיא דאז הארי טרומן הקים את אתר הניסויים לטווח ארוך בקייפ קנבראל למטרת בדיקת טילים. האתר אידאלי למטרה זו, מכיוון שהוא מאפשר לשגר טילים לשטח פתוח ישירות אל האוקינוס האטלנטי והוא גם סמוך לקו המשווה, , מה שמאפשר שיגור בעל דחף טוב יותר אל החלל .

בשנת 1951 הקים חיל האויר האמריקאי את מרכז חיל האויר לניסוי טילים בתחנה הימית של חיל האויר בנהר בננה הסמוך . השיגורים הראשונים של טילים בתת מסלול בוצעו מקייפ קנבראל בשנת 1957. בעקבות שיגור הספוטניק הרוסי, בוצע שיגור ראשון של לווין אמריקאי ( שנכשל) כ ב 6 בדצמבר 1957. שנה לארח מכן , ב 1958, הוקם NASA וצוותים של חיל האויר שיגרו טילים עבור NASA מתחנת חיל האויר שבקייפ קנבראל . באתר זה נבחנו טילים מדגמים שונים , ביניהם : Redstone, Jupiter, Pershing, Polaris, Thor, Atlas, Titan ו Minuteman כאשר ה Thor הפך להיות הבסיס לטיל ששיגר את הלווין הראשון לצרכי תקשורת אזרחית Telstar 1 ששוגר ביולי 1962. שורה של משגרי Titanו Atlas שניצבה במשך שנים רבות לאורך החוף באתר השיגורים נקראה בשנות השישים בכינוי Missile Row . גם השיגורים המאויישים הראשונים של NASA באמצעות כלי הטיס Mercury ו Gemini בוצעו מכני שיגור בבסיס קייפ קנבראל באמצעות צוותים של חיל האויר האמריקאי .
24 ביולי 1950 : שיגור ראשון מקייפ קנבראל - הטיל Bumper V-2
חיל האויר החליט להרחיב את היכולות של כלי השיגור מדגם Titan בזכות יכולתו לשאת מטענים כבדים . בעקבות החלטה זו נבנו ממש בסמוך לאתר קייפ קנדי שני אתרי שיגור נוספים ( מספרים : 40 ו 41 ) למטרת שיגור באמצעות טילים מדגמים Titan III ו Titan IV .אתרים אלה שימשו במשך שנים רבות לשיגור טילים ולווינים מסוגים שונים וגם לשיגור משימות חלל של NASA .

בין השנים 1974-1977 הפך טיל השיגור רב העצמה Titan-Centaur לכלי השיגור העיקרי של NASA, באמצעותו שוגרו משימות Viking ו Voyager מאתר מספר 41 אשר הפך מאוחר יותר לאתר הישגורים הלא מאוישיים באמצעות טילי Titan IV אשר פותחו על ידי חיל האויר .

מתקני השיגור LC-41 ו LC-37 שונו בשנים האחרונות, על מנת לשמש אתרי שיגור לטילים מדגמים מתקדמים יותר כמו Delta IV ו Atlas V אשר יחליפו את כל טילי השיגור מהדורות הקודמים של הדגמים Delta, Atlas ו Titan .

אתר קייפ קנבראל שימש בעבר לשיגור לוויני תקשורת רבים. בשנים האחרונות ירד מאוד מספר השיגורים המסחריים מהאתר .למרות זאת הוא ראוי לציון בכל מקרה, בהיותו אחד מהאתרים הראשונים והחשובים ביותר בהיסטוריה ובתעשיית החלל העולמית.
המבנה המפורסם ביותר באתר .
ברקע חלק מכני השיגור בגללם קבל האתר את הכינוי Missile Row...

 
מידע נוסף


מוזיאון

© כל הזכויות שמורות * All trademarks are the property of their respective owners