היסטוריה של השידור והתקשורת הלווינית והקרקעית
הקטן טקסט הגדל טקסט טקסט רגיל

לוויני תקשורת גיאוסטציונריים ראשונים באירופה : Polo Marco

ביולי 1987 בחרה חברת British Satellite Broadcasting Ltd BSB את חברת Company Communications and Space sehguHהמוכרת כיום בשם Boeing Satellite Systems על מנת לתכנן ולהרכיב עבורה שני לווינים מסוג Hughes שישמשו כשני לוויני ה DBS ( service broadcast direct ) הראשונים לבריטניה. Hughes גם הוזמנה לבנות את מרכז הבקרה והטלמטריה עבור הלוינים, שיוקם בסאותהמפטון. Hughes הזמינה מחברת McDonnell Douglas טילי שיגור מסוג
Delta שישמשו לשיגור לווינים אלה. ב 27 באוגוסט 1987 שוגר הלווין הראשון באמצעות Delta 4925 ואילו השני שוגר ב 17 באוגוסט 1990 באמצעות Delta 6925 . המפתח להצלחת שידורי BSB היו לווינים רבי עוצמה שאיפשרו קליטת שידורים באמצעות צלחת בקוטר זעיר של 35 ס"מ בלבד. צלחות קטנות כאלה היו היו אמורות להיות ידידותיות לסביבה וזולות לרכישה לציבור. בלווין היו שלושה משיבים בעוצמת שידור של 110 ואט כל אחד שכיסו את כל בריטניה. על מנת להגיע לעוצמת שידור של 110 ואט ב Hughes חיברו שני TWT ( tubes wave traveling ) כל אחד בעוצמה של 55 ואט במקביל לספק כוח אחד. רק שלושה משיבים Ku band יכלו לפעול בו זמנית בעוצמת שידור מירבית וכך שני לוויני Marcopolo יכלו לשדר רק חמישה ערוצים בו זמנית. על מנת להתגבר בעיות האנרגיה הלווינים כללו לוחות סולריים גדולים במיוחד. עוצמת תא הסולרי בראשית פעילותו עמדה על 1100 ואט.

על ההיסטוריה של חברת BSB ניתן לקרוא בהרחבה כאן.

Marcopolo 1 נרכש על ידי חברת Nordiska Satellitaktiebolaget בשנת 1993 ושמו שונה ל Sirius. Marcopolo 2 נרכש על ידי חברת Telenor הנורבגית בשנת 1992 ושמו שונה ל Thor 1 .
שני הלווינים יצאו מכלל פעולה.

כל הזכויות שמורות * תנאי שימוש * All trademarks are the property of their respective owners