נא להמתין להופעת התפריט

   
היסטוריה של השידור
הקטן טקסט הגדל טקסט טקסט רגיל

Stromberg-Carlson

Stromberg-Carlson היתה יצרנית מוצרי תקשורת ואלקטרוניקה שהוקמה בשנת 1894 כשותפות בין אלפרד סטרומברג ואנדרוב קארלסון. יחד עם עוד ארבע חברות אחרות היא שלטה באפסקה של ציוד למערכות הטלפון הלאומיות של ארצות הברית עד פרוץ מלחמת העולם השניה.
בשנת 1894 פקע הפטנט של אלכסנדר גראהם בל למערכת טלפון, סאטרומברג וקארלסון שעבדו באותה תקופה בחברת American Bell Telephone Company השקיעו 500 דולרים כל אחד והקימו חברה ליצור ציוד ( מרביתו למרכזיות ) למכירה לחברות טלפון עצמאיות.
חברת Stromberg-Carlson ישבה בתחילה בשיקגו, כשקארלסון אחראי על היצוא וסטרומברג אחראי על השיווק . תוך זמן קצר הצליחה Stromberg-Carlson מוניטין הודות לציוד אמין ומחירים יציבים.
בשנת 1901, וואלאס דה וולף ששמש המנכ"ל הזמני של חברת Kellogg Switchboard & Supply Company סייע ליצרנית ציוד הטלפון המתחרה Western Electric בניסיון להשתלט על חברת Stromberg-Carlson. הניסיון עורר מאבק עז בין בעלי המניות אבל ההשתלטות נכשלה . בשנת 1902 נרשמה חברת Stromberg-Carlson מחדש כחברה במדינת ניו-יורק , מכיוון שחוקי המדינה המקומיים הגנו על חברות טוב יותר מניסיונות השתלטות עויינים.
בשנת 1904 נרכשה חברת Stromberg-Carlson w על ידי Home Telephone Company, ספקית צידו בגודל בינוני שישבה בעיר רוצ'סטר שבמדינת ניו-יורק . Tהבעלים החדשים העתיקו תוך זמן קצר את הפעילות של Stromberg-Carlson לניו-יורק . שנת 1955 נרכשה Stromberg-Carlson לעל ידי חברת General Dynamics.
בשנת 1970 ספקה Stromberg את מרכזת הטלפון האוטומטית מסוג CrossReed PBX לאתר Disney World באורלנדו שבפלורידה . במהלך 10 השנים הבאות נמכרו למעלה מ 7,000 מערכות CrossReeds בכל רחבי העולם. בשנות השבעים של המאה העשרים פתחה החברה את המרכזת הדייגטאלית הראשונה DBX.
בשנת 1980 עברה General Dynamics סדרה של שינויים מבניים ובשנת 1982, Gהיא מכרה את Stromberg-Carlson במספר חלקים כשחטיבת המרכזיות נמכרה ל United Technologies וחטיבת המרדית נמכרה לחברת Plessey האנגלית שמכרה אותה במהשך לחברת Siemens AG הגרמנית בשנת 1991.

פרט לציוד טלפון, Stromberg-Carlson ייצרה במהלך השנים גם ציוד תקשורת צבאי, מערכות קול, מקלטי רדיו וטלוויזיה , מערכות סטריאו ורמקולים.
מודעה למקלט טלוויזיה משנת 1951
מודעה למקלט טלוויזיה משנת 1949

   

© כל הזכויות שמורות * All trademarks are the property of their respective owners