נא להמתין להופעת התפריט 
מידע למתחיל
הקטן טקסט הגדל טקסט טקסט רגיל

הפיכת צלחת monofeed ל dualfeed

הפיכת צלחת קליטה לווינית מסוג mono feed ( כלומר, עם LNB אחד ללווין בודד ) ל dualfeed ( עם שני LNB , לקליטת שני לווינים מעמדות שונות בחלל) , תוך הגדלת מספר הערוצים הניקלטים על ידי צלחת אחת , היא פעולה קלה למדי לביצוע. על מנת לבצע זאת, יש צורך בראש ובראשונה ב LNB נוסף מסוג "אוניברסלי " , בעל רמת רעש שאינה עולה על 0.7dB . את שני ה LNB יש לחבר אל הצלחת באמצעות תושבת מיוחדת שמיוצרת במיוחד למטרה זו. בשוק ניתן למצוא כיום מיבחר של תושבות אוניברסליות המתאימות במיוחד לצלחות מסוג offset הנפוצות כל כך כיום .

בעיה נוספת בה אתם עשויים להתקל נוגעת לשני הכבלים היורדים אל המקלט וזאת במיקרה שלמקלט יש כניסה אחת בלבד מסוג IF . במיקרה כזה יש צורך להוסיף למקלט מתג switch העברה , אליו נכנסים שני הכבלים היורדים וממנו יוצא רק כבל אחד אל המקלט עצמו.

החלפת הלווינים נעשית באמצעות פקודה שהמקלט שולח אל הצלחת באמצעות הכבל הקואקסיאלי. כיום מנצלים בעיקר את מערכת ה DiSEeQ , שפותחה על ידי חברת Eutelsat . אם מתקינים אותו בסמוך לצלחת, אין צורך בהעברת כבל נוסף אל פנים הבית. קיימים מקלטים המאפשרים החלפת מתח , Volt 0/12 אבל בשיטה זו ניצטרך להוסיף כבל נוסף ( דק) נוסף שיעביר את האות לצלחת.

באותה מידה ניתן להתקין גם 3 LNB ( וגם יותר ) , אבל בישראל הדבר לא כל כך מעשי .
   

© כל הזכויות שמורות * All trademarks are the property of their respective owners