נא להמתין להופעת התפריט 
כתבות ומאמרים
הקטן טקסט הגדל טקסט טקסט רגיל

מדוע הטלוויזיה האינטראקטיבית לא ממריאה ?

ישומי טלוויזיה אינטראקטיביים הוצגו לראשונה לפני מספר שנים ולמרות ההתלהבות משפע האפשרויות המרשימות היא לא מצליחה להמריא לשום מקום. למה ? השרותים האינטראקטיביים נתפשים בקרב מרבית הצופים כל הזמן רק כשעשוע שנועד בעיקר למשוך אותם לדפדף בתכנים פרסומיים ואחרים. בבחינת הצופים שכבר התנסו בשרותים כאלה, מדובר בשרות מגושם, איטי ולרוב גם משעמם. מרבית השרותים מגיבים באיטיות רבה להוראות הצופים ופעמים רבות, כשהתוכן כבר מסופק, מתגלות בעיות של אמינות בשירות עצמו. השילוב של איטיות ובעיות אחרות הוא קטלני עבור מי שמעוניין לספק לציבור מוצר חדשני. למרבית הצופים מספיקה התנסות בודדת לא לא מוצלחת עם שירות כזה על מנת לוותר עליו כליל לתקופה ממושכת. מי שכבר התנסה ומשתמש בשירותים כאלה יסכים גם עם הטענה, שהם מתחילים לשעמם.
הפלטפורמות האינטראקטיביות ממעטת להתחדש מבחינת ישומים ואטרקציות, שהן כל כך חיוניות להצעדת התחום בעידן בו ציבור מתוחכם רגיל לחידושים תכופים, דווקא הטלוויזיה האינטראקטיבית
קדימה הן מבחינה טכנולוגית והן מבחינת הפופולריות שלו בקרב ציבור הצופים. האשם בחלק גדול מהמקרים ה הוא בעלויות הגבוהות של פיתוחים חדשים, מה שמביא למיחזור של יישומים קיימים ( מה במביא לשעמום אצל הציבור הצופה בהם )
. אבל אי אפשר להאשים רק את הטכנולוגיה. האשם נופל גם על הגופים המשדרים עצמם אשר אינם משקיעים סכומים משמעותיים ביישומים כאלה. היוצאת דופן היחידה היא חבילת הלווין הבריטית BSKyB, אשר משקיעה בתכנים אינטראקטיביים סכומי כסף ניכרים זה מספר שנים.
סיבה בולטת נוספת לכשלון עד כה הוא חוסר התאימות בין התווכות ( middleware ) השונות שפותחו במרוצת השנים האחרונות ( ביניהן OpenTV , MHP ).אלה אינן תואמות ביניהן והדבר מכביד מאוד כשבאים ליישם את השרותים על גבי פלטפורמות שידור שונות( כבלים ,לווין שדור קרקעי ). בנוסף, חברות שהשקיעו בפיתוח פלטפורמות באופן עצמאי (חבילת סקיי , למשל ) יתקשו לנטוש את הפלטפורמות בהן הן משתמשות לטובת פלטפורמה אוניברסלית.
נראה שתחלופנה עוד מספר שנים עד שטלוויזיה אינטראקטיבית תהפוך באמת לחלק
בלתי נפרד מהשימוש היום-יומי שהצופה הממוצע יעשה בשלט רחוק.
 

© כל הזכויות שמורות * All trademarks are the property of their respective owners