נא להמתין להופעת התפריט

   
כתבות ומאמרים
הקטן טקסט הגדל טקסט טקסט רגיל
מעמוד קודם

חבילות ערוצים בלווינים

ארצות הברית

מרדוק מתחרט על מכירת DIRECTV
רופרט מרדוק, העומד בראש חברת המדיה הגדולה News Corp. אמר בסוף חודש ספטמבר , שאחד השיקולים שהובילו אותו למכור את השליטה בחבילת הלווין האמריקאית DirecTV היה הפחד, שחבילת הלווין לא תצליח להתחרות בחברות הכבלים המציעות שירות משולש ("triple play") ובשירותים חדשניים שמציעות חברות הטלפוניה המסורתיות. לדבריו, ייתכן שהוא טעה בהחלטתו אבל הוא הוסיף ואמר "אני חושב שלא טעיתי בטווח הארוך". ובדרך כלל, הוא באמת צודק..

גרמניה
חבילת הלווין הגרמנית עברה השנה כמה שינויים משמעותיים שאמורים, לפחות באופן תיאורטי, להוות פריצת דרך משמעותית בתולדותיה. שנים רבות סבלה החבילה מבעיות קשות בתחום אבטחת התוכן, בעיקר בשל שימוש בשיטות הצפנה שלא הוכיחו את עצמן לאורך זמן. תחילת הפרשה באימוץ שיטת ההצפנה הגרמנית Betacrypt, שנפרצה בקלות והאימוץ של שיטת ההצפנה השוייצרית Nagravision שבא בעקבותיו, שגם גירסאותיה הראשונות לא ממש הוכיחו את עצמן לאורך זמן. השנה חברה Premiere לחברת News Corp במספר מישורים, בעקבותיהם כתבנו באמצע השנה, כי זו תהיה תחילתה של השתלטות News Corp על חבילת הלווין הגרמנית. נבאנו - ולא טעינו. תחילה הגדילה News Corp את אחזקותיה בחברה באופן צנוע. אחר כך נודע, ש Premiere מאמצת את שיטת Videoguard מבית NDS ( בבעלות News Corp ) בעקבותיה רכשה News Corp חבילה נוספת של מניות והפכה למחזיקת חבילת המניות הגדולה ביותר בחבילת הלווין הגרמנית. News Corp עשתה בשנה האחרונה כמה צעדים על מנת להתפיח את חבילת המזומנים שלה, באמצעות מכירות של ערוצים אותם רכשה חלקית במזרח אירופה בשנים קודמות. לדעתנו, אם המצב יאפשר זאת, היא עשויה להשתלט לגמרי על Premiere.
בחודש אוקטובר התפוצצה פרשה חדשה ב Premiere כשההנהלה החדשה, שמונתה על ידי News Corp גילתה באופן פומבי, שהנתונים האמיתיים לגבי מספר המנויים נמוכים במליון לעומת המספרים שפורסמו עד ידי ההנהלה הקודמת. התברר, ש 900 אלף מנויים שכבר לא היו קיימים בפועל דווחו בספרי ובדו:חות החברה של שנת 2008 כמנויים פעילים ומשלמים. זמן קצר לפני שהפרשה התפוצצה פרש המנכ"ל החדש של החברה ועם פרסום הנתונים התפטר גם מנכ"ל הכספים שלה. מיותר לציין, שהמניות של החברה צנחו בעשרות אחוזים עם פרסום הנתונים....

ספרד
Prisa, החברה האם של חבילת הלווין הספרדית +Digital  הודיעה, שבכוונתה למכור את אחזקותיה בחבילה עוד לפני סוף השנה. בתחילה התקבל הרושם, שעל העסקה יהיו קופצים רבים, אבל בהדרגה מרבית השמות הגדולים נעלמו מהשטח והחמרת המצב הכלכלי העולמי הביאה לידי כך, שבסופו של דבר באמצע דצמבר נותרו רק  Telefonica  הספרדית ו  Vivendi הצרפתית המועמדות היחידות שעשויות לחבור יחדיו על מנת לרכוש את החבילה הספרדית. גם בשלהי דצמבר העסקה לא הושלמה אבל מהפרטים שלדפו עולה, באת מרבית האחזקות בחברה תרכוש Vivendi ואילו Telefonica ( לא יש עסקי טלוויזיה למנויים גם בפלטפורמות אחרות בספרד ובמדינות אחרות ) תחזיק רק בחלק קטן מהחברה.

הונגריה
בהונגריה נוספו השנה שתי חבילות ערוצים באמצעות לווין. במחצית הראשונה של השנה החלה לפעול חבילת לווין חדשה בשם Hello HD, המשדרת אך ורק ערוצים בהפרדה גבוהה. השידורים הם בפורמט הדחיסה המתקדם MPEG-4 ומבוצעים באמצעות הלווין EuroBird 9 של חברת Eutelsat תוך שימוש בהצפנת VIdoeguard של NDS.

בחודש נובמבר השיקה Magyar Telekom, חברת התקשורת הגדולה ביותר בהונגריה חבילת ערוצים בלווין בשם T-Home Sat TV . השירות מוצע במחירים תחרותיים במיוחד תוך הנחות גדולות וכולל מספר גדול של ערוצים המחולקים לקבוצות נושאים . חברת Deutsche Telekom מחזיקה ב 59.2% מחברת Magyar Telekom. החבילה משודרת באמצעות הלווין הישראלי AMOS 3 ומוצפנת בשיטת CONAX.

רוסיה
בחודש אוגוסט החלה לפעול ברוסיה חבילת ערוצים חדשה בשם Platforma HD, המציעה אך ורק ערוצים בהפרדה גבוהה. Platforma HD משודרת באמצעות הלווין EuroBird 9 של חברת הלווינים Eutelsat בהצפנת DRE-Crypt מבית DigiRaum Electronics, הונג קונג.

צרפת
לחברת Canal Plus ציפתה באמצע השנה הפתעה לא נעימה שעברה כשהתבר, שחברת התקשורת הרב-תחומית הצרפתית Orange הכריזה, כי היא משיקה חבילת ערוצים לווינית. זו היתה ממש השבתת שמחה, בדיוק כש Canal Plus עמדו לחגוג בשקט את ההשתלטות המוצלחת על מרבית שוק הטלוויזיה בתשלום בלווין בצרפת , לאחר שחבילת TPS נבלעה לתוכה במהלך 2007 סופית. ההודע על חבילת הלווין החדשה טרפה מחדש את הקלפים. חבילתOrange היא למעשה השלמה לווינית לחבילת ערוצים שהחברה מציעה ללקוחותיה באמצעים אחרים, ביניהם תקשורת סלולארית ואינטרנט בפס רחב. החבילה משודרת באמצעות HotBird ב 13 מעלות מזרח.

הודו
השוק הפורח והתוסס ביותר בעולם בתחום חבילות הערוצים בלווינים נמצא כיום בהודו הגדולה, שם החלו לפעול לקראת סוף השנה שתי חבילות ערוצים חדשות בנוסף לשלוש החבילות שכבר פועלות שם וחבילה נוספת תושק במהלך השנה הבאה .
לא ברור אם בהודו יש מקום לכל כך הרבה חבילות ( למרות אוכלוסייתה העצומה). כל החבילות הן בבעלות גופים כלכליים רבי עוצמה וסביר להניח, שלפחות בשנתיים הקרובות נוכל לצפות בקרבות מעניינים מבחינת כמות הערוצים והצנחת מחירים מצד כל השחקניות בשוק.
שתי החבילות הותיקות בהודו משתמשות בשיטת הדחיסה הותיקה MPEG-2 אבל החבילות החדשות משתמשות בשיטת MPEG-4 החסכונית, עובדה שהלחיצה עד מאוד את השחקניות הותיקות בשוק ההודי.
בחודש ספטמבר, במסגרת ההכנות לתחרות מול החבילות החדשות שבדרך "חתכו" כל החברות את מחירי הסף למנוי שעומד כיום על 2.1 דולרים בלבד בחודש. הורדת המחירים האחרונה צפויה להביא לירידה במחיר הממוצע של דמי מנוי חודשיים לערוצי הכבלים המופצים בלווינים לכדי 4 עד 5.4 דולרים בלבד.

פורטוגל
בחודש אפריל הושקה חבילת ערוצים חדשה בשם MEO TV, שהיא למעשה השלמה לשירות טלוויזיה למנויים המסופק בתשתית IPTV. בחודש דצמבר כבר היו לחברה 300 אלף מנויים.
בחודש ינואר הודיעה חברת TV CABO , המפעילה חבילות ערוצים בתשלום בכבלים ובלווין על רכישת חבילת הלווין הצעירה TVTEL, שפעלה באופן עצמאי פחות משנה אחת. TVTel שידרה בלווין EuroBird 9 הממוקם ב 9 מעלות מזרח והוצפנה בשיטת Conax . בחודש אוקטבור הועברו המנויים של חבילה זו אל חבילת TV Cabo וחבילת TVTEL הפסיקה שידוריה ב EuroBird 9 סופית.
פולין
שלוש חבילות ערוצים בלווין - Cyfra Plus, Cyfrowy Polsat ו "n" - כנראה לא מספיקות למדינה זו והשנה דווח על הופעתן של שתי חבילות חדשות. הראשונה מבית TVP, הטלוויזיה הפולנית הציבורית, שעומדת שכבר מפעילה חלקית את השירות באמצעות Astra 1 ב 19.2 מעלות מזרח ועומדת להרחיב אותו באמצעות ערוצים נושאיים חדשים בתקופה הקרובה.
בתחילת אוגוסט גם השיקה TVP את הערוץ הראשון בהפרדה גבוהה שלה . החבילה של TVP תהיה מוצפנת ברובה, אך הבסיס לתשלום או לגישה חופשית לתושבי פולין עדיין לא פורסם.
החבילה השניה ( עדיין בשלבי תכנון) היא חבילה"אחות" ל Orange הצרפתית והיא באחריות חברת התקשורת הפולנית TPA, שבשליטת חברת התקשורת הצרפתית France Telecom.
בחודש דצמבר נכנסה חבילת Cyfrowy Polsat לתחום הטלפוניה הסלולארית בתור מפעיל וירטואלי. לחבילה, הגדולה ביותר בפולין, כ 2.4 מליון מנויים ויש לה פוטנציאל אדיר לממש גם בתחום זה. החברה מציעה מסלול משפחתי מוזל במיוחד עבור מנוייה חבילת הלווין שלה.

אפריקה
זה השוק המעניין ביותר מבחינת חבילות ערוצים בלווינים, שצפוי לרשום גידול מואץ לקראת סוף העשור הנוכחי. אחרי שנים של סטגנציה שהתבטאה בעיקר בחבילת ערוצים מונופוליסטית בדרום אפריקה ( DStv, מוכרת גם בשם Multichoice South Africa)) הכריז הרגולאטור לתקשורת במדינה זו על רפורמה שכללה הענקת רשיונות שידור למפעילים חדשים. קשה לומר, שהרפורמה זכתה להצלחה רבה וכפי הנראה, שמשלוש הזוכות העיקריות תקום אולי רק חבילה אחת( אחד הרשיונות הוענק מחדש ל DStv).
עם זאת, הפריחה הגדולה ביבשת השחורה צפויה דווקא ממדינות אחרות, הבולטת בהן ניגריה, שם כבר פועלות שלוש חבילות ערוצים שונות, שתיים מתוכן חדשות ומסופקות מאירופה.

ברזיל
הרגולטור לתקשורת של ברזיל Anatel אישר בחודש ספטמבר את בקשתה של חברת Oi המפעילה כיום שירותי טלפוניה קווית וסלולארית וטלוויזיה בכבלים במספר ערים בברזיל להפעיל חבילת ערוצים בתשלום באמצעות לווין . דמי הרשיון הם בסך 250 אלף דולרים. תנאי הרשיון קובעים, כי על החברה להתחיל להפעיל את השירות בתוך 12 חודשים וכי על החברה להקים יחד עם הרגולאטור ערוץ חופשי בנושאי בריאות ולהציע שלושה ערוצים נוספים, שיסקרו את הנעשה בפרלמנט,בסנאט ובבית המשפט העליון של ברזיל ללא תשלום.

בסוף דצמבר החלה לפעול בברזיל חבילת ערוצים חדשה בלווין בשם Via Embratel של חברת התקשורת הגדולה  Embratel בשליטת איש העסקים המכסיקני קרלוס סלים.

רדיו לוויני

1worldspace
בסוף חודש אוקטובר הגיעה חברה הרדיו הלוויני הותיקה בעולם לסוף דרכה לאחר שהגישה בקשה להגנה מפני נושים רגל על פי Chapter 11 של חוק פשיטות הרגל האמריקאי.במסגרת הדיון בבקשת החברה אשר בית משפט את בקשתה לאירגון מחדש של עסקיה, אך לאור קופתה המדולדלת כמעט לחלוטין קיים ספק רב אם החברה אכן תצליח אי פעם להבריא ולחזור לפעילות מסחרית רגילה. יש לציין, ששני לוויני החברה הפעילים מתקרבים לסוף חייהם ולווין שלישי, שבנייתו הושלמה לפני מספר שנים אך לא שוגר מעולם מחוסר אמצעי מימון, מאוחסן אצל החברה הצרפתית שבנתה אותו אך הוא ונחשב כיום למיושן וספק אם ייעשה בו שימוש אי פעם בעתיד.

XM Radio ו Sirius התמזגו

אחרי המתנה של שנה כמעט אישר הרגולאטור האמריקאי FCC את המיזוג המבוקש בין שתי חבילות הרדיו הלוויני הצפון אמריקאיות XM Radio ו . Sirius Satellite Radio   בקשת המיזוג התעכבה בשל התלבטויות קשות מצד משרד המשפטים האמריקאי והרגולאטור ובלחצם של אירגוני צרכנים שונים שחששו, שבסופו של דבר  המנויים ייפגעו בשל העובדה שלאחר האיחוד יווצר מונופול בתחום זה בארה"ב. בסופו של דבר  אושר המיזוג   בתנאים מחמירים ומגבילים. עם זאת, בשל מגבלות חוסר תאימות טכנולוגית בין שתי הפלטפורמות, הפועלות ממערכי שידור שונים, ימשיכו החברות לספק את השירותים במקביל במשך תקופה ארוכה .

מצבה הנוכחי של החברה אינו מזהיר גם לאחר המיזוג, לאור חובותיה הכבדים המצטברים. המשבר הכבד בו שרויה כעת  תעשיית הרכב האמריקאי מעיב עוד יותר על המצב, מכיוון שמכירות המכוניות נפלו בחודשים האחרונים באופן חד . כמו כן  קיים ספק רב,  אם חלק ניכר מרוכשי מכוניות חדשות ימשיכו או יצטרפו לחבילת הרדיו בהתחשב בימים אלה.
למרות זאת, באמצע דצמבר פרסמה החברה את תחזיותיה לפיהן היא צופה 28 מליון מנויים בשירות בשנת 2013.


חבילות ערוצים בלווינים , לפי יבשות, באלפי מנויים
צפון אמריקה
Bell ExpressVu קנדה : 1,700
Star Choice קנדה : 860
DirecTV ארה"ב : 17,300
Dish Network ארה"ב : 13.800
SIRIUS XM ארה"ב : 16,300

מרכז ודרום אמריקה
DTVLA : 1,300
Sky Mexico : 1,640
Sky Brasil : 1,400

אסיה , אפריקה, המזה"ת
YES DBS ישראל : 549
Multichoice S. Africa : 2,000
DD Direct India הודו : 7,000 ( חינם)
Dish TV India הודו : 4,400
Tata Sky India הודו : 2,700
Sun Direct TV הודו : 1,700
BIG TV India הודו : 1,000
Worldapce Radio India: 175
Sky Perfect! Japan יפן 4,159
Astro Malaysia מלזיה 2,010
Dream TV Philip. פיליפינים 30
TVB PayVision הונג קונג 150
SkyLife S.Korea ד. קוריאה 1,974
TrueVisions Thailand תאילנד 550
Indovision Indonesia אינדונזיה 182
Telkonvision Indon. אינדונזיה 40
CBNSat Sri Lanka סרי לנקה 30
 
אירופה
Sky UK בריטניה : 9.050
CanalSat צרפת : 6,080
BIS TV צרפת : 100
Premiere Germany גרמניה : 2.4
Premiere Star גרמניה :200
Sky Italia איטליה : 4.500
+Digital Spain ספרד : 2,065|
MEO Portugal פורטוגל : 300
Digiturk Turkey תורכיה : 1,800
CanalDigital סקנדינביה : 932
VIASAT סקנדינביה : 752
Canal Digital Holland : 300
TV Vlaanderen Belgium : 70
Cyfrowy Polsat פולין : 2,403
Cyfra Plus Poland פולין :1,100
n Poland פולין : 400
NTV Plus Russia רוסיה : 1,500
Tricolor TV Russia רוסיה : 3,000
DigiTV מזרח אירופה : 3,177 , כולל ( באלפים) 2,000 ברומניה , 400 הונגריה ,350 סלובקיה , 150 בצ'כיה , 77 קרואטיה 110 סרביה ).
Dolce TV Romania רומניה : 559
Focus Romania רומניה : 115
BOOM Romania רומניה : 40
MAX TV Romania רומניה : 80
CS Link Czech צ'כיה : 400
UPC Direct Czech צ'כיה : 129
UPC Direct Hungary הונגריה : 168
UPC Direct Slovakia סלובקיה : 27
NOVA Greece יוון : 350
CS Link Czech Rep צ'כיה : 400

אוסטרליה וניו-זילנד
Sky NZ ניו-זילנד : 667,260
Foxtel/Optus אוסטרליה 1,270
Austar אוסטרליה 601
פרטים מלאים על כל החבילות בלווינים בעולם בעמוד הבא

המשך בחלק ד'
   
© אתר החדשות הישראלי היחיד בתחום שידורי טלוויזיה ורדיו בלווינים , ערוצים בלווינים, שידורי טלוויזיה בהפרדה גבוהה HDTV בלווינים - Satellite Television and Radio , HDTV and IPTV News
הצטרפו לעדכן החדשות
ביטול מנוי לעדכן האתר
watch Isarel TV channels via satellite
ערוץ הראשון בלווין , ערוץ 2 בלווין , ערוץ 10 בלווין , ערוץ 33 בלווין , ערוץ הכנסת בלווין
חדשות ועידכונים
עידכוני ערוצים בלווינים channels updates on satellites
חדשות המזרח התיכון
Newsletter
עדכן האתר
הכל על לווינים
מידע בסיסי למתחיל ולמתעניין בנושא לווינים
כתבות ומאמרים בנושאי תקשורת לווינים
לווינים ושיגורים
הכל על לווינים
חברות לווינים
טלפורטים
פוסטרים של שיגורים
חברות לשיגור לווינים
מדריך שיגורים מתוכננים


ערוצים וחבילות
ערוצים ותוכניות
חבילות ערוצים בתשלום בלווינים
שידורים בהפרדה גבוהה HDTV
ערוצים ישראליים בלווינים
israeli TV and radio via satellite
ציוד והתקנה
חדשות ציוד
יצרני ציוד קליטה
חישובים להתקנת ציוד קליטה מלווינים
הצלחת שלי - קוראים כותבים ומספרים
מתקיני ציוד קליטה מלווינים בישראל
חנויות לציוד קליטה מלווינים בישראל
היסטוריה ונוסטלגיה
תולדות התקשורת המשודרת בישראל ובעולם
היסטוריה של השידור והטלוויזיה בוידאו
קישורים
בניה ושיגור לווינים
תקינה ורגולאציה בעולם
טלפורטים
אינטרנט לוויני
חנויות ציוד באינטרנט
תערוכות מקצועיות
פורומים ואתרים בנושאי לווינים וקולנוע ביתי
אתרים נוספים
GoDigital : שידורים דיגיטאליים קרקעיים - רדיו וטלוויזיה : DVB-T, DVB-H, DMB , DAB ו +DAB
Newsletter
עדכן האתר
אודות האתר
contact us קשר
advertise פרסום

תנאי שימוש
about trademarks used in this site
קידום אתרים SEO
Watch IBA Israel TV channel 1 , Israel TV in Arabic - Channel 33 , Israel Channel 2, Israel Channel 10, and Israel's Knesset Channel via satellite