נא להמתין להופעת התפריט

 
הקטן טקסט הגדל טקסט טקסט רגיל

אינטרנט באמצעות לווין

מה עושים כשרוצים אינטרנט מהיר, אבל תשתית הכבלים אינה זמינה באזור מגוריכם ומרכזיית הטלפון הקווי מרוחקתיותר מדי על מנת לקבל שירותי ADSL ?
הפתרון שהולך ונפוץ יותר ויותר באירופה ובארה"ב הוא אינטרנט מהיר באמצעות לווינים. שירותי הגלישה מסופקים באמצעות חברות לוויני התקשורת הרגילים , אשר פיתחו בשנים האחרונות מערכות ייחודיות לגלישה לווינית. במרבית המיקרים, מדובר במערכת המשלבת את חיוג טלפוני רגיל , באמצעותה משגרים את הנתונים ה"עולים" לספק האינטרנט , בעוד הנתונים ה"יורדים" מתקבלים באמצעות צלחת לווין וכרטיס יחודי המותקן למטרה זו במחשב האישי . במקרים רבים כולל כרטיס כזה גם טיונר דיגיטלי לוויני, המאפשר צפיה בערוצי טלוויזיה דיגיטליים המשודרים מאותה עמדה לווינית ללא כל תוספת תשלום (במידה והערוצים אינם מוצפנים).

מהירות הגלישה ברשת האינטרנט מהירה במקרים כאלה בין 5-20 פעם מגלישה באמצעות קווי טלפון רגילים בחיוג במודם ( dial-up). בחלק מהשירותים, בנוסף לגלישה וצפיה בערוצי טלוויזיה לוויניים רגילים, מתאפשרת אספקת שירותים מוספים כמו שירותי מידע בטכנולוגית "PUSH" ,המורידים אל המחשב האישי של הגולש יישומים שונים, הדגמות של מישחקים ,מוסיקה וקליפים של וידאו ועוד.
נ . בחברות מסויימות, ניתן לקבל כיום שירותי גלישה דו-כיווניים לוויניים , ללא כל צורך בחיבור הרגיל לרשת הטלפון הישנה. במקרים אלה יש צורך בהתקנה מעט יותר מורכבת והשירות מיועד כיום (עדיין) בעיקר לעסקים ולמיקצוענים ולא ממש מתאים עדיין (כפי שתראו בהמשך) לכל כיס. הכל בעיקר עניין של זמן עד שהאמצעים יוזלו והשירות יהפוך למעשי יותר עבור משתמשי אינטרנט "רגילים" בבית. בכל אופן, באמצעות מערכות הגלישה הלוויניות הדו-כיווניות ניתן כיום לקבל שירותי גלישה ומידע ללא כל חיבור לקוים פיזיים ארציים .

  כיום קיימות חברות רבות נוספות אך בכל מקרה יש לציין שהמחירים ממשיכים להיות גבוהים בהשוואה לשרותי ADSL קרקעיים והשרות מתאים בעיקר לחברות ולעסקים ובמקרים בהם לא ניתן לקבל לקבל שרות ADSL קרקעי בלבד. בכל מקרה, ישראל אינה מדינה בה יש צורך בשירותי אינטרנט לוויני מכיוון שמרבית האוכלוסהי נמצאת בקרבת מרכזיות טלפון המסוגלות לספק אינטרנט קווי מהיר וכך גם לגבי חברת הכבלים.

ראו מידע על כרטיסים ושירותי בתחום זה במדור הקישורים
 

© כל הזכויות שמורות * All trademarks are the property of their respective owners