חדשות לווינים וטלוויזיה באמצעות לווינים מכל העולם
הדפסת העמוד הקטן טקסט הגדל טקסט טקסט רגיל הגדל/ הקטן טקטס
28.8.2008
הפרטת אלג'זירה - בעתיד

ודאח כנפאר, המשמש כמנהל הכללי של רשת החדשות הבינלאומית אלג'זירה אמר בראיון שהפרטת הרשת תהיה אפשרית בעתיד ברגע שאלג'זירה תהפוך רווחית . לאחרונה השיקה רשת שלשוה ערוצי ספורט על מנת להגדיל את הכנסותיה.

כנפאר אמר עוד על ההפרטה האפשרית : “מועצת המנהלים היא שתחליט בנושא, אבל זו אפשרות מציאותית טווח רחוק אך לא מציאותית בטווח של השנתי הקרובות. “עלינו להיות מסוגלים לשמר את עצמאותינו העיתונאית ולא להסתמך בעתיד על תלות בסובסידיות . יש לנו תוכנית שתופעל בעוד מספר שנים על מנת שנהפוך לברי מימון עצמי .”

אלג'זירה הקומה בשנת 1996 כערוץ החדשות הערבי של BBC בגירסתו הראשונה הפסיק את שידוריו וחלק ניכר מצוות הערוץ הצטרף לצוות ההקמה של אלג'זירה שהוקם במימון נכבד של נסיך קטאר . כיום הערוץ הוא אחד המובילים ביותר במזרח התיכון עם כ70 מליון צופים קבועים אבל הערוץ לא הצליח לעמוד בתוכניות להפוך לרווחי בשנת 2001.
Al Jazeera to provatize "in the future"

Wadah Khanfar, Al Jazeera’s director-general said yesterday, that a sell-off was a medium-term option once the state-subsidised Al Jazeera had become profitable. Al Jazeera has launched three sports channels in an attempt to generate income.

Khanfar said: “It will be up to the board to decide, but it is a realistic possibility in the long term. But it is not realistic in the next two years. “We have to be able to maintain the independence of our editorial line and we have to no longer depend on subsidy. We have a plan - that will take a few years - so that we become self-financing.”

Al Jazeera dates back to 1996, when BBC Arabic in its first version closed down and joined the emerging news channel which was established with an initial grant from the Emir of Qatar. The channel became pre-eminent in the region, with up to 70 million committed viewers, according to Khanfar, but it failed to become profitable by the original goal of 2001.