היסטוריה של השידור והתקשורת הלווינית והקרקעית
הקטן טקסט הגדל טקסט טקסט רגיל

איטליה עמוד זה כולל  קטעי וידאו

מעמוד קודם

TeleMonte Carlo
בשנות השבעים של המאה שעברה לא היו הרבה ערוצים באיטליה ופרט לשני ערוצים של RAI יכלו צופי הטלוויזיה לצפות בשלושה ערוצים זרים ששידרו באיטלקית והגיעו ממדינות סמוכות.
הודות להסכמים הדדיים שנחתמו בין ממשלות איטליה, יוגוסלביה, שווייץ ונסיכות מונטה-קרלו, נפרשו בהדרגה משדרי טלוויזיה של ערוצים אלה שהגדילו ביותר מפי שתיים את היצע הערוצים.
חידושים נוספים היו השידורים בצבעים שהגיעו ( לראשונה בתולדות הטלוויזיה באיטליה) מערוץ הטלוויזיה היוגוסלבי TeleCapodistria ( חבל ארץ שהיה בעבר בידי איטליה ועבר ליוגוסלביה בעקבות הסכמים שנחתמו בתום מלחמת העולם השניה) עליו תוכלו לקראו סקירה נוספת באתר . גם ערוץ TelecoMonteCarlo ששידר מנסיכות זו היה בצבעים אבל תחילה שידור בשיטת SECAM ורק לקראת סוף שנות השבעים עבר לשדר בשיטת PAL הנהוגה באיטליה.
הערוץ הפופולרי ביותר היה מאז ומעולם זה של הטלוויזיה השווייצרית ( בשנות השמונים כבר היו שנים) בעיקר הודות לתכנים טובים.
הקליפ שלפניכם הוא אנימצית הפתיחה של שידורי TelecoMonteCarlo משנות השבעים המאוחרות שזכה לפופולריות בקרב הצופים בעיקר בזכות היותו שונה כל כך מפתיחים של ערוצים אחרים.


Get the Flash Player to see this player.


ערוץ TMC האיטלקי עבר במרוצת השנים ידים רבות ( ביניהן - RAI, קבוצת GLOBO בברזילאית , האחים צ'כי-גורי ). כיום הערוץ נקרא LA7 והוא אחד מקבוצות השידור הבולטות ביותר באיטליה.

Get the Flash Player to see this player.

הלוגו של TMC - לפי תקופות

שנות השבעים - שידורים בשחור לבן בגלל הבדלים בשיטת הצבעים בין איטליה למונטה קרלו שהשתמשה בשיטת SECAM הצרפתית


בסוף שנות השבעים עברה TMC להפיץ את שידוריה באיטלקית בשיטת PAL

הלווג המשופר בשנות השמונים - הערוץ בבעלות וניהול רשת GLOBO הברזילאית

© כל הזכויות שמורות * תנאי שימוש