נא להמתין להופעת התפריט 
היסטוריה של השידור
הקטן טקסט הגדל טקסט טקסט רגיל

חבילות ערוצים בלווינים שכשלו ונסגרו : DF1 / Premiere

DF1- נפתחה :28.07.1996 , נסגרה: 30.09.1999

ראו גם כתבה על לאו קירך שייסד את החבילה

Get the Flash Player to see this player.


DF1 - Digital Fernsehen 1 . בגרמנית : טלוויזיה ספרתית מספר אחד DF1 אינו ערוץ חדש נוסף. זוהי טלוויזיה חדשה במלוא מובן המילה. זו היתה הסיסמה שלוותה את חבילת Das Digitale Fernsehen - DF1 שהחלה לשדר בגרמניה ב 28 ביולי 6991. השדורים נחנכו בשדור ישיר ממרוץ המכוניות "פורמולה 1" תוך ניסיון להשוות בין מלכת מירוצי הרכב למלכת הטכנולוגיה בתחום של הטלוויזיה הרב ערוצית.

Get the Flash Player to see this player.


חבילת הבסיס של DF1 כללה את הערוצים הבאים : Clubhouse, Junior ,
Romantic Movies, , K-toon, Discovery Channel Deutschland Co, & Comedy , Filmpalast , Star*Kino, CineAction, Western Movies , VH-1 MTV (KU) , & Herz Co , Krimi &Co וערוץ מידע Infokanal DF1 . כמו כן היו החבילה 30 ערוצי מוסיקה באריזה של חברת DMX .

Get the Flash Player to see this player.


שרות הזמנת
סרטים (יחודי לחבילה באותה תקופה ) בשם Cinedom. לקוחות החבילה קבלו לבתיהם מדי חודש את ירחון החבילה DF1 Magazin . חבילת הבסיס עלתה כ 10,23 יורו (אז , עדיין במרקים גרמניים) וניתן היה להוסיף את ערוצי הספורט DSF Plus ו DSF Golf . כל החבילה המורחבת עלתה אז 15,39 יורו
מספר חודשים מאוחר יותר , באוקטובר 1996 גדל מספר הערוצים בגרמנית ונוספו הערוצים l CineComedy Classica ו Heimatkanal . בתחום הערוצים הבינלאומיים נוספו NBC Europe ו CBNC Europe .

Get the Flash Player to see this player.


בחודש מרץ 1997 בהמשך להסכם שתוף פעולה עם חבילת Multithématiques הצרפתית נוספו לחבילה ערוצים Planet , Seasons . שני ערוצים נוספים מצרפת ( Jimmy ו Cyber TV ) שיהו אמורים שהיו אמורים להכלל בחבילה לא נוספו לה בסופו של דבר.

Get the Flash Player to see this player.


משנה שם משנה מזל ? לא בהכרח...
ב 1 באוקטובר 1999 לאחר בעיות קיומיות קשות, הוחלט לשנות את שם החבילה מ DF1 ל Premiere World . לאחר זמן קצר קוצר השם ל Premiere . חבילת Premiere הוצפנה בשיטת הצפנה גרמנית Betacrypt . זמן קצר לאחר תחילת השדורים התברר שהשיטה נפרצה .על פי נתונים שנאספו בשטח התברר שחלק ניכר מהלקוחות שנטשו את החבילה ממשיכים לצפות בה באופן פירטי באמצעות הפיצוחים שהיו זמינים מיד ליד ובאינטרנט. החבילה נרכשה ב 1999 על ידי Kirch Gruppe . זו התמוטטה ופשטה רגל בשנת 2002.

השיקום : סיבוב שני מוצלח יותר

גיאורג קופלר , שנקרא להציל את חבילת Premiere , הצליח בשנת 2003 לארגן קבוצת משקיעים שהצילה את החבילה מסגירה. הוא ארגן מחדש את ערוצי החבילה והיא יצאה לדרך עם מסע שווק מחודש. אחד המהלכים הראשונים שעשה קופלר היה לשפר את ההצפנה של החבילה. בשנת 2004 אומצה גם שיטת Nagravision 2 . גירסת BetaCrypt שופרה גם היא אבל , חבילת Premiere נודדת למעשה לאיטה לשיטה החדשה שהוכחה כבטוחה הרבה יותר ( פחות בהתחלה - בשנת 2005 התברר שהיא נפרצה בצורה מסיבית ולמרות נסיונות רבים היא שבה ונפרצה פעמים רבות גם אחר כך)..
בשנת 2004 כבר החלה החבילה לרשום רווחים. במרץ 2005 הונפקה Premiere בבורסה בגרמניה.
בשילהי 2005 היתה חבילת Premiere לחבילת הערוצים הראשונה באירופה שהפעילה חבילה ייחודית של ערוצים בחדות גבוהה ( HDTV) .

בשנת 2007 השיקה Premiere חבילת ערוצים חדשה נפרדת בשם Premiere Star המשווקת גם בנפרד מהחבילה האם.

בשנת 2008 הגדילה חברת News Corp את אחזקותיה בחבילת הלווין הגרמנית והיא למעשה בעלת המניות הבודדת הגדולה בה.

קליפים של פתיחים מתקופות שונות של Premiere

Get the Flash Player to see this player.

 

גיאורג קופלר :
הציל את הספינה הטובעת
והפך אותה לחברה מצליחה

© כל הזכויות שמורות * All trademarks are the property of their respective owners